Ve fitness, co jsou zástupci?

Ve fitness je slovo “opakování” zkratkou pro opakování. Odkazuje na to, kolikrát člověk provádí kompletní, jediný pohyb cvičení. Reps jsou obvykle označovány jako součást sady, což je skupina opakování. Jedná se jednoduše o způsob, jak si lidé mohou sledovat čas strávený cvičením, a také způsob, jak sledovat jejich pokrok a tlačit se k tomu, aby se pokaždé snažili pracovat.

Koncept opakování může být v příkladu snadněji pochopen. Pokud se rozhodne udělat celkově 30 tricepů, může se rozhodnout, že se rozdělíme na tři sady deseti opakování. Jeden pak bude dělat deset tricep kadeří, následovaný krátkým odpočinkem typicky 30 sekund na jednu minutu, následuje další skupina deseti kadeřů triceps, s dalším odpočinkem, a nakonec dokončit sadu s deseti další kadeř.

Každá kompletní tricepová křivka, od zvedání hmotnosti a zúžení svalu ke snížení hmotnosti a rozšíření svalu, je jedno úplné opakování. Při srážení svalu se toto označuje jako “soustředná” fáze opakování, při prodloužení svalu je známá jako “excentrická” fáze. Cvičení tímto způsobem, se sadami a opakováním, umožňuje člověku pečlivě sledovat jeho schopnosti, stejně jako vědomě měnit cvičení, aby se časem zvýšil nebo snížil obtíž.

Existuje mnoho způsobů, jak využít opakování v rámci cvičení. Opakování lze započítat a použít prakticky pro cvičení, nikoliv jen pro zvedání vah, včetně takových činností, jako jsou skákací zvedáky, dřepy, nohy, drtí, nebo cokoli jiného, ​​kde je možné počítat s úplnými pohyby. Mohlo by být prospěšné začít tím, že zjistíte, kolik opakování je možné udělat, než se stanete unaveni. Postupně zvyšujte počet opakování, jak se zvyšuje síla nebo vytrvalost, aby nedošlo k úbytku plošin v jakýchkoli cílech fyzické kondice.

Abyste získali co největší užitek z cvičení s opakovanými pohyby a počítáním opakování, je nutné každý zástupce provést pečlivě a správně. Obecně není dobré pokoušet se zrychlit opakování, protože to může způsobit, že se tělo dostane do hybnosti, zejména při zvedání těla. Generovaná hybnost umožňuje svalům dělat méně práce, což poněkud porazí účel cvičení. Namísto toho proveďte pečlivě všechny opakování, tak, jak se má provádět, abyste získali co nejvíce výhod.