Potřebuji zbavit své tělo toxinů?

Mnoho přírodních zdravotníků se domnívá, že tělo hromadí toxiny, které by měly být pravidelně vyprázdněny. Zatímco tělo přirozeně zpracovává a odstraňuje toxiny, zvýšené vystavení toxickým látkám v životním prostředí v kombinaci s užíváním drog a nezdravým stravováním ve velké části Prvního světa se někdy ukázalo jako příliš velké pro to, aby tělo mohlo zpracovávat, což vede ke zdravotním problémům. Tím, že detoxikuje tělo, mnozí lidé mají pocit, že zlepšují své zdraví a stav mysli a jsou schopni vést vyváženější životy.

Tělo přirozeně zpracovává toxické materiály skrze játra, ledviny a dolní části střeva. Tyto orgány obsahují tyto látky a buď je přeměňují na použitelnou formu, nebo je vytlačují z těla, takže nemohou poškodit jiné, jemnější orgány. Lidé, kteří vedou zdravý, aktivní životní styl, pravděpodobně nemusí podniknout další kroky k odstranění látek z těla. Nicméně, pokud jedete s vysokým obsahem tuku, dieta s vysokým obsahem cukru, konzumujete kofein, alkohol, cigarety nebo léky, vystavujete se nebezpečným chemikáliím nebo máte omezené cvičení, můžete zvážit odstranění těchto toxických látek z vašeho těla a změna života Aby vaše tělo bylo zdravé.

Příznaky, že můžete hromadit toxiny ve vyšší míře, než je vaše tělo, mohou zahrnovat únavu, podrážděnost, kožní problémy, problémy s trávením, bolesti a bolesti, stres a další problémy s chováním. Protože tyto mohou být příznaky vážnějších lékařských problémů, vždy před zahájením programu detoxikace by měl být konzultován lékař. Některé osoby by také neměly provádět programy detoxikace, včetně pacientů s rakovinou, dětí, těhotných a kojících matek a lidí s degenerativními chorobami.

Problém detoxikace je určen k odstranění těchto materiálů z těla, zatímco odpočívá vaše orgány a zlepšuje váš životní styl. Mnoho věcí může být začleněno do režimu detoxikace včetně masáže, sauny, dietních změn, čajů, čípků a cvičení. Většina detoxikačních programů zahrnuje pití spousty šťávy, vody a čaje, které vyplavují systém při jídle lehké potraviny s vysokým obsahem vlákniny, které pomáhají očistit střeva a snižovat zátěž vašich orgánů. Doplňky jako psyllium plevy, vitamíny, minerály a léčivé rostliny také pomáhají s detoxikačním programem, pomáhá živit tělo a posilovat imunitní systém. Sauna je vysoce doporučena, protože pomáhá tělu vypít toxiny, jakmile jsou propuštěny.

Během raných fází detoxikačního programu má organismus tendenci pociťovat spouštění a nezdravost, než kdy začala detoxikace. Naturopaths říkají, že to je proto, že toxiny vázané v orgánech a krvi se uvolňují najednou, zaplavují tělo a způsobují malátnost. Pokud však pacient přetrvává, materiál se propláchne, zanechá zdravější kůži, větší pocit pohody a mnohem dobře vyživované tělo. Účinky detoxikace mohou být prováděny do pravidelného života tím, že se přijme pravidelný cvičební program, jíst zdravou výživu a snížit užívání drog, jako je nikotin a kofein.