Jak zabránit nadýmání na počátku těhotenství?

Nadýmání na počátku těhotenství je mimořádně časté, mnoho žen si udrží vodu nebo zjistí, že má nadměrný plyn během ranného těhotenství. Existuje několik různých technik, které mohou pomoci při prevenci nebo zmírnění těchto příznaků. Mezi ně patří sledování toho, co jíte, jíst menší jídla pomaleji, získávat nějaké cvičení, pít spoustu vody a vyvýšené nohy, aby se zabránilo otokům v kotnících. Metabolismus zpomaluje během těhotenství kvůli zvýšení hormonu progesteronu v těle, což zpomaluje trávení a vede k nadýmání a otoku.

Nejdůležitějším způsobem, jak zabránit nadýmání, je přizpůsobení stravovacích návyků. Nejprve zvažte typy potravin, které jíte, a začněte se vyhnout těm, které způsobují nadýmání a plyn. Smažené potraviny a fazole jsou dva nejběžnější příklady, někteří lidé zjistí, že cibule mají tendenci způsobovat plyn také. Kromě toho, aby se zabránilo zadržování vody, vyhněte se potravinám, které obsahují spoustu soli. Bramborové lupínky a smažené potraviny jsou opět dvěma nejhoršími způsoby nadýmání.

Spíše než konzumovat tyto nezdravé potraviny, snažte se co nejvíce udržovat dietu složenou z ovoce a zeleniny, celozrnných a bílých bílkovin. Pít hodně vody po celý den je dalším jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit nadýmání na počátku těhotenství, přestože se může zdát zvláštní přidávat kapaliny do stravy, aby se zmírnila zadržování vody. Snažte se vyhnout sodě co možná nejvíce a lékaři často doporučují těhotným ženám, aby se vyhýbali konzumaci kofeinu. Když jedete, zkuste jíst malé jídla po celý den spíše než tři velké jídlo a jíst pomalu, aniž byste si sbalili jídlo.

Nejen že jíst pravidelné malé jídlo pomalu pomáhá předcházet nadýmání, ale také pomůže předejít pádům krevního cukru, které mohou vést k závratě, únavě a náladě. Získání cvičení je dalším skvělým způsobem, jak zabránit těmto příznakům, mezi něž patří například jemné cvičení, jako je chůze, protahování cvičení jako jóga nebo plavání v bazénu. Udržování cvičení během těhotenství je velmi užitečné z mnoha důvodů, nejen proto, aby se zabránilo nadýmání. Konečně, pokud na začátku těhotenství dochází k nadýmání, což vede k otokům nohou nebo kotníků, posaďte se a nataďte nohy na chvíli, dokud opuch nezmizí.