Jak účinný je ženšen pro depresi?

Užívání ženšenu pro depresi bylo prokázáno, že léčí symptomy a zlepšuje náladu. Užívání ženšenu k léčbě deprese je považováno za práci vyrovnáním serotoninu a dopaminu, což jsou neurotransmitery, které regulují náladu. Existují čtyři druhy ženšenu, které jsou americké, korejské, sibiřské a čínské. Každý typ ženšenu má antidepresivní vlastnosti, i když se předpokládá, že sibiřská verze je nejmírnější a vyvolá minimální vedlejší účinky.

Kromě vyvážení chemických látek v mozku “cítit se dobře” může být ženšen také efektivní, protože může také pomoci posílit imunitní systém a zabránit tomu, aby se lidé nemocní, což by vedlo k menší depresi. Lidé také berou ženšen, aby zlepšili příznaky poruchy pozornosti, artritidy a syndrom chronické únavy.

Přestože většina lidí většinou dobře snáší, užívání ženšenu pro depresi může způsobit nežádoucí účinky, jako je palpitace, svalové křeče, úzkost a vysoký krevní tlak. Poskytovatel zdravotní péče by měl být konzultován před užíváním ženšenu, protože může negativně ovlivňovat léky a nemusí být bezpečné, když se vyskytnou určité zdravotní stavy.

Kombinace ženšenu s alkoholem může zesílit ospalost a způsobit zmatek, závratě a závratě. Ženšen nemusí být bezpečný při užívání některých léků na srdce nebo léků metabolizovaných játry. Užívání ženšenu pro depresi by nemělo být náhradou za léčbu zkušeného odborníka na duševní zdraví. Někteří lidé dávají přednost tomu, aby si své symptomy deprese lépe vyléčili, než aby vyhledávali odbornou pomoc, ale nedoporučuje se to.

Deprese postihuje miliony lidí po celém světě a mnoho z těchto lidí zbytečně trpí v tichu. Mnoho dostupných možností léčby se obvykle vztahuje na většinu plánů zdravotního pojištění. I když pacient nemá zdravotní pojištění, mnoho lékařských poskytovatelů bude pracovat s pacientem, aby přijal životaschopný plán placení, aby mohl začít léčbu.

Před užitím ženšenu na depresi by měl být konzultován poskytovatel zdravotní péče a může být také opodstatněno fyzické vyšetření. Musí být proveden základní profil chemie v krvi, aby se zjistilo, zda játra a ledviny dobře fungují. Mnohokrát, po fyzickém vyšetření vyloučí významné nemoci nebo zdravotní stavy, poskytovatel zdravotní péče může být více ochotný doporučit ženšen pro své pacienty trpící depresí.