Jak účinný je trazodon pro bolest?

Použití přípravku Trazodone pro úlevu od bolesti je uznávanou praxí mezi poskytovateli zdravotní péče, kteří léčí chronickou bolest. Trazodon je antidepresivum a také se používá k léčbě příznaků úzkosti. Funguje tím, že zvyšuje hladiny serotoninu v mozku.

Chronická bolest má negativní dopad na mnoho oblastí života, včetně sociální interakce a tělesného a duševního zdraví. Bez účinné léčby může být chronická bolest tak ohromná, že maskuje další oblasti života jednotlivce. Zdá se, že existuje kruhový vzorec, u kterého osoby, které trpí depresí, mají zvýšené riziko vzniku chronické bolesti, zatímco ti, kteří prožívají chronickou bolest, mají větší pravděpodobnost výskytu deprese.

Jedinci, kteří prožívají chronickou bolest, potřebují léčbu, která způsobuje bolest, stejně jako psychologickou léčbu. Přidání trazodonu k úlevě od bolesti přináší prospěch z nárůstu nálady spolu s léčbou bolesti. Až 50 procent jedinců s chronickou bolestí také zaznamená depresi. Rozsah bolesti má určitý vliv na depresi. Osoby, jejichž mobilita nebo nezávislost jsou postiženy bolesti, jsou častěji postiženy depresí než jedinci, kteří jsou schopni udržet si normální rutinu.

Chronická bolest může být z důvodů jako je artritida oslabující. Trazodon může být kombinován s jinými léky pro dosažení nejlepších výsledků. Ne každý může užívat trazodon. Každý, kdo trpí onemocněním srdce nebo ledvin, bipolární poruchou nebo anamnézou sebevražedných myšlenek nebo zneužívání drog, by neměl užívat tento lék.

Užívání trazodonu pro bolesti může způsobit ospalost a pomalé reakční časy. Tyto nežádoucí účinky se při kombinaci s alkoholem zhoršují. Další vedlejší účinky zahrnují změny chování, svalovou rigiditu, poruchy spánku, hyperaktivitu, záchvaty paniky a bolesti na hrudi. Předávkování trazodonem může způsobit zvracení, ospalost, zpomalené dýchání a bušení srdce. Při kombinaci se sedativy, alkoholem nebo barbituráty může být předávkování fatální.

Někteří lidé nemohou užívat trazodon pro svou bolest z důvodu alergie na léčivo. Mezi příznaky alergie na trazodon patří kopřivka, potíže s dýcháním a otoky v krku, tváři, rty nebo jazyka. Každý, kdo zažívá alergickou reakci na trazodon, by měl okamžitě kontaktovat svého poskytovatele zdravotní péče nebo místní pohotovosti.

Je důležité užít trazodon pro bolest přesně tak, jak je předepsáno. Některé obchodní značky drogy by měly být užívány v plné výši žaludku, zatímco jiné by měly být užívány na prázdný žaludek. Léčba by měla být provedena podle doporučení poskytovatele zdravotní péče nebo lékárníka o dosažení nejlepších výsledků. Nezastavujte užívání trazodonu náhle, protože to může způsobit abstinenční příznaky.