Jak účinná je ciprofloxacin pro průjem?

Použití ciprofloxacinu pro průjem může být velmi účinné, pokud jsou příznaky způsobeny určitými typy bakterií. Obnova se obvykle dosahuje během sedmi dnů a častěji mnohem dříve, v závislosti na závažnosti infekce. Průjem způsobený virovými infekcemi nebo jinými příčinami nebude úspěšně léčen ciprofloxacinem.

Ciprofloxacin je antibiotikum, které se používá k léčbě mnoha forem bakterií v těle. Je určena k léčbě různých onemocnění, včetně cervikálních infekcí, infekcí močových cest a průjmů souvisejících s mikrobiálními účinky. Pokud používáte ciprofloxacin k léčbě průjmu, je dobré zajistit, aby příznaky byly způsobeny spíše bakteriemi než jiným zdrojem. Jiné příznaky, jako je horečka nebo zvracení, mohou být také vystaveny, pokud je přítomna infekce. Ciprofloxacin není účinný při léčbě virových infekcí nebo při léčbě neinfekční průjmy.

I když je užívání ciprofloxacinu pro průjem relativně běžné, může tento lék u některých jedinců způsobit i průjem. Vodní nebo krvavé stolice by měly být zkontrolovány lékařem. Tyto příznaky se mohou vyskytnout u těch, kteří užívají lék na onemocnění kromě průjmu, nebo pacienti, kteří užívají tento lék k tomuto účelu, mohou zaznamenat zhoršení příznaků.

Obvykle trvá pět až sedm dní, než se dokončí cyklus ciprofloxacinu k léčbě průjmu, ačkoli příznaky mohou předtím zmizet. Dokonce i v případě, že známky onemocnění zmizí předtím, než je léčba dokončena, pacienti by měli pokračovat v užívání po předepsanou dobu. Pokud tak neučiníte, může dojít k další infekci, pokud nějaká bakterie v systému zůstane.

Před použitím jakékoli léky je třeba určit příčinu průjmu. Virové příčiny nelze léčit léky, přestože příznaky mohou být často kontrolovány, dokud infekce neprojde. Někdy jíst určité potraviny s příliš velkým množstvím oleje nebo tuku může vést k průjem. Tato příčina je zpravidla dočasná a nevyžaduje žádnou zvláštní léčbu kromě udržování správné hydratace. Použití ciprofloxacinu pro průjem je určeno pouze pacientům s určitými bakteriálními infekcemi. Jiné léčivé přípravky se mohou používat za určitých okolností, například při léčbě těhotných nebo kojících žen.

Ti, kteří trpí těžkou průjmou, by měli vypít velkou vodu nebo elektrolytový nápoj. Mléčné výrobky by měly být vyloučeny u všech pacientů s průjmem, protože jsou těžší strávit, ale to je nejdůležitější u těch, kteří užívají ciprofloxacin. Léky nebo doplňky obsahující vápník by se měly také vyhnout. Pacienti by měli předtím, než začnou užívat tento přípravek nebo jakýkoli jiný lék, informovat lékaře o všech předcházejících zdravotních stavech.