Jak si vybrat ty nejlepší vložky pro přespřístup?

Známý jako překročení, tendence oblouku k kolapsu při chůzi nebo běhu může způsobit vážné problémy nejen v nohou, ale i v celém spodním těle. Použití nadprůchodových vložek ve vašem obuvi vám může pomoci vyřešit problém a ušetřit značné bolesti a zranění. Inzertní vložky s nízkou cenou jsou vhodné pro mírné převratníky, ale pokud máte vysoké riziko poranění oblouku, je rozumné zaplatit za vysoce kvalitní ortodické vložky. Na svých nejzákladnějších místech se vkládá do boty, zatímco pokročilejší ortodike mohou být přizpůsobeny tak, aby se hodily na vaši nohu pro přesnou podporu, kterou potřebujete. Při výběru těchto vložek pomáhá zvážit, zda potřebujete vložky pro atletiku, všeobecnou podporu nebo pro léčbu problémů s diabetem.

Zásadní vložka přesahující hranice zasahuje do jakékoliv boty a jednoduše poskytuje další podporu v oblasti klenby, aby nedošlo k proklínání nohy. Vložky určené pro atletické boty mohou také poskytnout určitý stupeň tlumení nárazů, což snižuje namáhání kloubů v dolním těle. Pokud kupujete vložky pro každodenní použití namísto atletického použití, můžete považovat šálku paty místo plné vložky. Patekové poháry poskytují méně stability, ale je také méně pravděpodobné, že budou vidět, pokud nosíte strappy boty nebo sandály.

Pokud si vyberete základní vložky, věnujte pozornost dostupným velikostem. Některé značky vložek jsou dodávány pouze ve dvou velikostech, pravidelných a velkých, a jsou navrženy tak, aby byly ořezány tak, aby přesněji padly do nohy. Máte-li obzvláště velké nebo obzvláště malé nožky, nicméně dokonce i oříznutí vložky nemusí být dostatečné pro to, aby se vám dobře hodila. Bylo by nejlepší v tomto případě pravděpodobně hledat značku, která nese větší rozměry.

Vysoce pokročilé nadměrné vložky mohou být nezbytné, pokud máte nadváhu, obzvláště aktivní nebo silnou nadpronař, protože tyto faktory vás vystavují vyššímu riziku zranění. Jedním stupněm od základní vložky je tepelně tvarovaná vložka. Tyto překrývající se vložky se v troubě ohřívají a tvarují do tvaru nohy pro přizpůsobenou podporu klenby. Většina z nich může být několikrát přeformována, pokud si koupíte nové boty, protože každá dvojice bot se hodí trochu jinak.

Pokud jste již dostali nějaký druh poranění kvůli nadměrné poruše, jako je například plantární fasciitis nebo jestliže máte cukrovku, měli byste před nákupem nějaké vložky obuvi konzultovat lékaře. Podiatrist, fyzikální terapeut nebo jiný odborník vám pomůže určit přesnou příčinu zranění a bude mít nejlepší rady, jak zabránit dalšímu zranění. Tito profesionálové vám mohou také poskytnout plnohodnotné ortodické vložky pro nejlepší možnou podporu a kontrolu.