Jak si vybrat ty nejlepší produkty ze zeleného čaje?

Výběr nejlepších produktů ze zeleného čaje vyžaduje věnovat zvláštní pozornost seznamu ingrediencí, zda je výrobek hromadně čajových listů, nápojů, doplňků ze zeleného čaje nebo extraktu ze zeleného čaje. Většina lidí nakupuje zelený čaj ze zdravotních důvodů, takže zajištění toho, aby všichni měli přínos zeleného čaje, je rozhodující pro výběr toho nejlepšího čaje, nápoje, tablet nebo kapslí. Existují různé odrůdy zeleného čaje, z nichž každý má mírně odlišnou chuť, pokud je pro vás důležitý vkus, nejlepší produkt může být nejen nejzdravější, ale i nejchutřejší pro vás.

Zelený čaj obsahuje látku známou jako epigallocatechin galát (EGCG), která je velmi účinným antioxidantem. Mnohé přínosy čaje pro zdraví jsou přičítány vysokému obsahu EGCG, takže některé výrobky jsou baleny s etiketami, které jasně uvádějí přítomnost antioxidantů. Tyto informace vám oznamují, že nebyly zpracovány způsobem, který zničil antioxidační vlastnosti přírodních čajových lístků. Ačkoli mnoho lidí si to neuvědomuje, věnuje čas na ověření data exspirace a zajistí, že si zakoupíte ty, které jsou čerstvé. Data vypršení platnosti jsou vytištěna téměř na všech balených potravinách, aby spotřebitelé věděli, že to, co kupují, je čerstvé.

Přítomnost antioxidantů a čerstvost je důležitá, pokud chcete využívat výhody konzumace těchto produktů. Mezi přínosy pro zdraví přirozenou látkou patří snížení rizika vzniku rakoviny, zpomalení zubního kazu, zmírnění revmatoidní artritidy, silnější imunitní systém, nižší hladiny špatného cholesterolu a inhibice vzniku abnormálních krevních sraženin. Tyto přínosy jsou však pozorovány pouze u jedinců, kteří konzumují zelené čaje ve spojení se zdravou výživou.

Když se podíváte na složky uvedené na štítku produktů ze zeleného čaje, budete si chtít všimnout, zda obsahují umělé nebo denaturované sladidla, jako je cukr, kukuřičný sirup je forma cukru neobsahující prakticky žádnou výživu. Aspartam, který byl spojen s vývojem rakoviny, je umělé sladidlo, které se může objevit v seznamu ingrediencí na nápojích, tabletách nebo kapslích. Bylo prokázáno, že cukr způsobuje zbytky zubů a prokázalo se, že konzumace umělých sladidel zvyšuje riziko některých typů rakoviny, takže se budete chtít vyvarovat výrobků ze zeleného čaje, které je obsahují.

Také je dobré se vyvarovat výrobků, které obsahují přísady, s nimiž nejsou známy, protože to obvykle znamená, že obsahují nezdravé a potenciálně nebezpečné látky. Zelený čajový list, z něhož můžete čaj připravovat, by měl být organicky pěstován. Můžete také vybrat si čaj, který byl přirozeně bez kofeinu, což by mělo být jasně uvedeno někde na obalu.