Jak si vybrat ty nejlepší léky proti hemeroidům?

Výběr nejlepších léků na hemoroidy bez léčby závisí na typu hemoroidů, které máte a na vašich příznacích. Typ léku, který si zvolíte, se bude lišit v závislosti na tom, zda jsou vaše hemeroidy interní nebo externí. Také byste měli zvážit změkčení stolice, pokud straining zhoršuje vaše hemoroidy. Udržování anální plochy čisté může pomoci léčit záněty a svědění spojené s hemoroidy, takže byste měli zvážit různé typy čisticích prostředků, včetně adstringentů a plenky vyrážky masti. Nakonec, pokud máte vážný případ hemoroidů, můžete zvážit diskusi o operaci se svým lékařem.

Interní hemoroidy obvykle lépe reagují na protizánětlivé rektální čípky než na topické masti. Naopak, vnější hemeroidy nebo hemoroidy, které se nacházejí mimo konečník, obecně lépe reagují na topické masti. Ty mohou být aplikovány přímo na oblast anální.

U hemeroidů, které svědí, ať už jsou interní nebo externí, léčba, která obsahuje léky obsahující hydrokortison, může pomoci snížit svědění a zánět. Mezi další efektivní léčebné postupy patří mírné adstringenty, jako je hvězda čarodějnice. Čištění anální oblasti po celý den s vytrvalým ubrouskem utírá dráždící stolici, což může zhoršit stav a způsobit významné spálení.

Další hemeroidní léčba, která pomáhá udržovat čistotu hemeroidů, je předem navlhčený hemoroidní ubrousky. Tyto přípravky jsou typicky ošetřovány čisticím prostředkem na bázi adstringentních látek a někdy obsahují činidla ke změkčení pokožky, jako je aloe. Další velmi užitečnou léčbou je masáž plenky. Aktivní složkou v mascích na plenky je oxid zinečnatý, který nejen pomáhá bolest a svědění, ale také vytváří bariéru proti vlhkosti, která pomáhá léčit podrážděnou a červenou pleť.

Lanolin je další účinná složka, která se často vyskytuje v léčbě hemoroidů, které jsou dostupné mimo léčbu. Zjemňuje okolní tkáně a pomáhá léčit podrážděnou pokožku. Při nákupu hemeroid léčby, jednotlivci se musí ujistit, že výrobek je speciálně určen k léčbě hemoroidy. I když jiné produkty obsahují lanolin a hydrokortizon, nejsou vždy vhodné použít jako léčbu hemoroidy.

Použití změkčovadel stolice může snížit výskyt zácpy, častého viníka ve vývoji hemoroidů. Když je stolice změkčena a je evakuována bez namáhání, léčba hemoroidy bez léků může fungovat efektivněji. Když se zácpa stává chronickou, musí být lékař upozorněn, aby mohl doporučit opatření na podporu pravidelnosti. Přestože léčba hemoroidů mimo léčbu je často úspěšná při odstraňování příznaků, někdy mohou být zapotřebí jiná opatření.

Ve vážných případech, kdy hemoroidy způsobují značné bolesti, krvácení nebo spáleniny, nebo pokud jsou ohroženy tvorbou krevních sraženin, může být doporučena chirurgická intervence. Laserová chirurgie často zcela eliminuje příznaky hemoroidů. Další postupy zahrnují ligaci hemoroidů zařízením typu gumového pásku. Tento postup vyhladí hemeroidy krve, což způsobuje, že se zmenšují. Lékař může diskutovat o výhodách a nevýhodách každého postupu a doporučit pacientovi nejlepší volbu.