Jak si vybrat nejlepší sladidlo erythritolu?

Erythritol, přirozeně se vyskytující cukrový alkohol nalezený v rostlinách, jako je zelenina a ovoce, se používá jako nulové kalorické sladidlo v různých potravinách a nápojích. Sladidlo s erythritolem nezvyšuje hladinu cukru v krvi nebo inzulínu, což je bezpečná alternativa k cukru pro osoby s cukrovkou nebo těmi, kteří sledují jejich příjem cukru. Mnoho prodejen zdravotních potravin tento výrobek prodává pro pečení a vaření, ale někdy tento typ sladidla neobsahuje čistý erythritol, ale směs erythritolu a jiného sladidla nebo sypkého přísady. Při výběru umělého sladidla, které obsahuje erythritol, je důležité, aby se na seznam složek podíval, aby obsahoval čistý erythritol a žádné plnidla.

Různé erythritolové sladidla na trhu se většinou prodávají ve velkém objemu librou nebo jsou někdy k dispozici ve vhodných baleních k oslazení nápojů. Tyto sladidla lze nalézt on-line a na většině obchodů se zdravou výživou, ale je důležité nejprve vyšetřit přísady v produktu, abyste zjistili jeho skutečný make-up. Erythritol by měl být jedinou složkou uvedenou na štítku, aby bylo zajištěno, že produkt je čistý, a nikoliv směs různých plnidel nebo sypkých přísad. Je důležité zůstat daleko od jakéhokoli erythritolového sladidla, které používá jako plnivo dextrózu nebo maltodextrin, jestliže máte problémy s cukrem, protože tyto dvě plniva jsou skutečné cukry a zvýší hladinu cukru v krvi a inzulínu.

Dalším důležitým aspektem, který většina spotřebitelů hledá, je, zda je sladidlo certifikováno jako organické a vyrobené bez použití pesticidů nebo chemikálií. To je považováno za důležité pro mnoho spotřebitelů, kteří se rozhodnou konzumovat zdravější alternativy, ale je také dobrovolné. Alkohol cukru, jako je erythritol, se obvykle získává z rostlinných zdrojů, takže pesticidy by měly být relativně nízké nebo neexistovaly. V případě nejistoty o chemických přísadách během zpracování je nejlepší kontaktovat přímo výrobce.

Většina sladidel erythritolu je bezpečná pro všechny lidi, protože nereagují nebo se chovají stejně jako ostatní cukrové alkoholy. Jakýkoli nadbytek cukru v alkoholu může vyvolávat laxativa podobné vlastnosti, přesto erytritol způsobuje tuto reakci pouze u malého počtu lidí. Někteří lidé mohou být citlivější na účinky erythritolu než jiné cukrové alkoholy, takže při první konzumaci erythritolového sladidla se doporučuje začít s malými dávkami. Nedoporučuje se přivádět do zvířat žádné předměty vyrobené z cukrového alkoholu.