Jak si vybrat nejlepší herniový vazník?

Typ kýlu, který potřebujete, je určen druhem vaší kýly a požadovanou úrovní komprese. Některé z věcí, které je třeba hledat, jsou typ vazby, který potřebujete, správné rozměry, lehký design a nosník, který je snadno použitelný. Materiál, z něhož je nosník vyroben, by měl být snadno čistý a odolný, ale také pohodlný na nosení.

Hernia vazníky mohou mít podobu kalhot, opasků nebo podpěrných pásů. Tím, že budete mít na paměti pozici a závažnost vaší kýly, měli byste si vybrat nejlepší druh herniového vazníku. Nohavičky a pásové vazníky se často používají pro přísnější kýly nebo když se kýla nachází na břiše. Opěrné pásy se nejčastěji používají pro kýly v dolní části břicha a mohou obsahovat odnímatelné podložky.

Při nákupu opěrného pásu nebo kříže je důležité si uvědomit počet podložky, neboť některé řemeny obsahují dva podložky namísto jen jeden. Odnímatelné tlakové podložky nabízejí přidanou všestrannost, protože podložky lze použít na jedné nebo na obou stranách. Tato funkce je velmi důležitá, jestliže trpíte bilaterální kýly, protože potřebujete podložku umístěnou na každé straně kýly.

Nejlepší herniový vazník je ten, který je správně rozměrován nebo který může být přizpůsoben pro pohodlné nošení. Tyto krovy jsou obvykle navrženy tak, aby se vešly docela pohodlně, takže se volné uložení nedoporučuje. Některé krovy mají spojovací prvky Velcro®, které umožňují nastavit vazník. To pomáhá zajistit snadné použití i dobré uchycení.

Lehký a nízkoprofilový design je dalším důležitým prvkem, který můžete hledat při nákupu vazníku. Je vhodné, aby byl nosník zcela neviditelný, když se nosil pod oblečením.

Komfort je důležitý při rozhodování mezi různými herními nosníky a nejlepší způsob, jak zajistit pohodlné nošení, je vybrat si materiál, který je na pokožce snadný. Tvrdé lemování by mohlo způsobit poškození a to bude vést k nepohodlí v průběhu času. Důležité je také zajistit, aby nedocházelo k nežádoucímu tlaku v jiných oblastech než v herniích. Některé vazníky mají nožní popruhy a ty by měly být měkké a velmi pružné, aby se zajistilo pohodlné nošení.

Kýlovitý vazník by neměl zhoršovat pohyb ani způsobovat bolest. Správný vazník nejen pomůže snížit bolesti spojené s kýly, ale může jemně zatlačit kýlu zpět a držet ji na místě. Při nošení pásu kýly by neměla dojít k náhlé nebo silné bolesti, a pokud se u vás něco takového objeví, měli byste pás odstranit a vyhledat lékařskou pomoc.