Jak si vybrat nejlepší boty pro ortézu?

Ortoptika jsou vložky pro boty, které se obvykle prodávají samostatně, což může poskytnout podporu pro různé podmínky nohou. Mnoho odborníků v oblasti zdravotní péče jim doporučuje osoby s určitými problémy s chodidly a mohou poskytnout úlevu mnoha lidem. To je jen případ, kdy se správně zapadají do obuvi, a existuje řada otázek, které je třeba vzít v úvahu při výběru nejlepších bot pro ortézu. Tato volba má tendenci být individuální, ale existují způsoby, jak toto rozhodnutí učinit.

Pravděpodobně byste neměli nakupovat boty, které chcete používat s orthotiky z internetových obchodů. Mnozí internetoví prodejci vám umožní vrátit boty, které se nehodí, ale to může znamenat, že musíte koupit několik párů najednou, přijmout je a pak vrátit ty, které nefungují. To může být nepohodlné a nákladné, pokud obchod s obuví nebude platit za vrácení zásilky. Lepší volbou je najít značku a velikost, která funguje osobně, a pak objednat další páry online, pokud webové stránky nabízejí větší rozmanitost nebo lepší ceny.

Některé z věcí, které byste měli hledat při výběru nejlepších bot pro ortézu, jsou funkce, které umožňují prostornější ubytování nohy. Podívejte se na roubené prsty, širší patky a bezpečné uchycení. Většina obuvi bude muset být plochá nebo má jen nepatrnou elevaci a širší boty se lépe přizpůsobí tvarovaným nebo tvrdým ortétám. Někteří lidé potřebují buď přesunout až polovinu na plnou velikost, aby se vešly do vložky boty, a jiné mohou potřebovat širší botu.

Když jste připraveni si vybrat boty, plánujte navštívit obchody, které prodávají pohodlnou obuv. Proveďte s sebou ortotiku pro proces montáže. Při pohledu na obuv zvenčí, bez ohledu na to, jak pohodlně to vypadá, opravdu neříká nic o tom, jak pohodlně se bude cítit, jakmile bude.

Tento proces vyžaduje vyzkoušení boty a určitě byste měli určitě strávit nějaký čas v obchodech. Může být důležité také naplánovat nákup bot po odpoledních hodinách, kdy mohou být vaše nohy mírně opuštěné. Jakékoliv dotazy, jak se botka a ortopéza přizpůsobí vašim nohám, budou pravděpodobně zodpovězeny, když jsou vaše nohy největší. Volba správné ponožky pro výlet může také záležitost, a měli byste nosit ponožky, které očekáváte, že se obvykle boty oblékají.

Snažit se na ortézu s různou obuví a strávit nejméně dvě až tři minuty chůze kolem obchodu v každém páru obvykle poskytuje nejlepší informace. Rovněž není špatný nápad získat doporučení ohledně značek, které jsou nejvhodnější pro určité typy vložek. Nejlepší je dostat tuto radu od lékaře, který objednával vložky, ale může to také pocházet od jiných odborníků na zdravotní péči, přátel nebo zdrojů online.

Obtížnost spočívá v tom, že každý změří komfort nohy jinak a lidé mají řadu otázek, které je třeba řešit při montáži obuvi. Mnoho lidí může najít užitečné rady od ostatních, ale nejlepší zpětná vazba pochází z toho, jak vaše nohy reagují při pokusu o boty. Když jsou vaše nohy v páru pohodlné, pravděpodobně jste našli ty pravé boty pro vás.