Jak si vybrat nejlepší antihistaminika pro úzkost?

Antihistaminikum je typ léku, který je obecně známo, že pomáhá řídit alergie a symptomy nachlazení, ale také se někdy používá k léčbě úzkosti. Nejlepší typy léků získáte na základě lékařského předpisu a lékař vám může s vámi pracovat, abyste snížili příznaky jinými metodami. Antihistaminiky, které jsou dostupné na volném trhu, jsou nejvíce dostupné léky, ale mnohé z nich mohou způsobit ospalost. Stejně jako u jiných typů léků, nejúčinnější formy antihistaminik mají tendenci být ve formě kapslí. Je důležité mít na paměti, že antihistaminikum pro úzkost nevyléčí váš stav, ale může být použito jako součást vašeho celkového léčebného plánu, který pomůže kontrolovat příznaky.

Antihistaminika na předpis jsou obecně nejlepšími způsoby tohoto druhu léků, protože můžete zajistit, aby se vaše léčba ošetřovala lékařem. Také mnohé z těchto léků nemají tak vysoké riziko nadměrné ospalosti, což není výhodné pro pacienty, kteří potřebují užívat lék během dne. Antihistaminikum pro úzkost funguje blokováním uvolňování histaminu v mozku, který může mít také mírný sedativní účinek.

Obyčejné léky jsou upřednostňovány pacienty, kteří nemají peníze ani čas navštívit lékaře, aby získali předpis. Je důležité si s odborníkem zkontrolovat, než se pokusíte samošetřit všechny příznaky úzkosti. Při výběru antihistaminiky na úzkost z lékárny zkuste si vybrat verzi, která nezpůsobuje nadměrnou ospalost. Máte-li potíže se spánkem, možná by to nejlépe mohlo způsobit lehkou ospalost.

Nejlepší formy antihistaminik na předpis i na volném trhu mají tendenci být tobolky, které polykejte celé, protože při dávkování existuje menší šance na chybu. Žvýkací tablety jsou alternativní alternativou, ale musíte se ujistit, že před tabletkou rozdrtíte celou pilulku. Mějte na paměti, že tobolky, které jsou určeny pro polykání celé, by neměly být předem žvýkány, protože to může snížit účinnost léku. Kapalný antihistaminikum pro úzkost je další alternativou, ale je třeba věnovat zvýšenou opatrnost, abyste se ujistili, že do měřicího šálku vylijete přesně doporučenou dávku.

Neměli byste se spoléhat výlučně na antihistaminika, která by vám pomohla zacházet s vaším stavem. Přestože tento typ léků může pomoci při kontrole příznaků, mnoho pacientů musí podstoupit psychoterapii. Je také důležité mít na paměti, že antihistaminika se obvykle užívá pro úzkost dočasně kvůli uklidňujícím účinkům léku. Pokud se u Vás vyskytnou nežádoucí účinky, jako jsou závratě a chuť k jídlu, měli byste se zeptat svého lékaře, než začnete užívat tento lék.