Jak se zbavit diabetického svědění?

Diabetické svědění je častým příznakem u diabetiků, což je zdravotní stav charakterizovaný neschopností těla správně regulovat hladinu cukru v krvi. Diabetes má za následek špatný krevní oběh, který často vede ke svědění, zejména v dolních končetinách. Stres má tendenci k zhoršení svědění, takže první metodou léčby je snaha vyhnout se stresovým situacím nebo pracovat na učení několika relaxačních technik.

Časté koupání může často způsobit zhoršení diabetického svědění. Může být užitečné omezit koupele na několik dní, možná přidáním trochu ovesné mouky k vodě do lázně. Ovesná vločka je známá svou schopností usnadňovat svědění způsobené různými podmínkami. Ujistěte se, že se vyhnete opravdu horkým lázním, protože teplejší teploty mají tendenci zvyšovat svědění. Po koupání zanechá trochu vlhkosti na pokožce pomůže zabránit rychlejšímu svědění.

Diabetické svědění je často způsobeno suchou kůží, která je pro tuto nemoc charakteristická. Použití jemného krému na pokožce několikrát denně může udržovat pokožku hydratovanou a zmírňovat některé příznaky. Je-li to nutné, lze použít hydrokortizonový krém, který lze zakoupit prakticky v jakémkoli obchodě s drogami, na zvlášť svědících oblastech těla. Používání mírných mýdel, které neobsahují mnoho parfémů nebo detergentů, může také pomoci zmírnit některé svědění.

Houbové infekce, jako je kožní onemocnění nebo noha sportovce, mohou být potenciální příčinou svrbení diabetiky. U většiny lidí se tyto infekce mohou léčit doma s použitím antimykotických krémů nebo sprejů, které jsou k dispozici na burze. Tyto typy infekcí by však měly být diagnostikovány a léčeny lékařem u pacienta s diabetem. To je způsobeno zvýšeným rizikem infekce a zpomaleným procesem hojení, což je často problémem s touto chorobou.

Alergické reakce na léky, včetně inzulínu, mohou někdy vést k diabetickému svědění. Pokud se vyrážka nebo otok rozvíjí kdekoli na těle nebo se objeví náhlé potíže s dechem, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Alergické reakce lze obvykle léčit relativně snadno, ale v některých případech mohou být život ohrožující. Lékař je vždy nejlépe vyzkoušet, aby se malý problém nestal lékařskou nouzovou situací.