Jak se zbavím zraňovaných vlasových jizev?

Chcete-li zarudlé vlasové jizvy se zdát méně nápadné, zkuste aplikovat aloegel přímo do oblasti denně. Aloe, kortizon a vitamín E, obvykle prodávané ve formě krému, jsou známé, že pomáhají snižovat jizvy. Udržování pokožky dobře zvlhčené také může pomoci snížit vzhled jizva tkáně. Pokud tyto domácí ošetření nejsou účinné, můžete požádat o pomoc dermatologa, který může předepsat silnější lokální léky nebo doporučit laserový postup k odstranění této tkáně.

Moisturizace pokožky může pomoci minimalizovat jizvy z vrozených chloupků. Měli byste aplikovat noční hydratační přípravek po čištění oblasti nějakým typem masky nebo odlupováním. Med může být použit jako hydratační látka, která pomáhá snížit i jizvy. Můžete medu rozprostřít přímo na kůži při pokojové teplotě, nebo před tím, než ji aplikujete, trochu zahřejte med. Pokud chcete experimentovat, zkuste míchat med s některým kakaovým máslem.

Holicí hrbolky jsou někdy způsobeny vrozenými vlasy a často mohou zanechat malou jizvu. V některých případech mohou být poškozené vlasové jizvy redukovány aplikací typu tlakového obvazu. V podstatě je to jakýkoli typ malého obvazu, který působí tlak na oblast jizvy. Měli byste však poznamenat, že může trvat dlouhá doba, než budou výsledky této léčby patrné.

Některé typy kolagenových krémů mohou pomoci jizvy, ačkoli je nejlepší konzultovat s lékařem předem. Některé z těchto krémů mohou mít špatné účinky, pokud se používají nesprávně nebo po dlouhou dobu, a většina může být i poměrně drahá. Jizvařské krémy a sérum jsou také k dispozici na většině prodejen lékáren.

Dalším způsobem, jak snížit vzhled zakroucených jizev na vlasy, je ošetření parami. Stačí vařit nádobu s vodou a nechte páru pokrýt oblast jizvy. Udělejte to asi 10 minut najednou, dvakrát denně po dobu jednoho týdne. Vždy buďte opatrní kolem horké vody, zvláště pokud jsou přítomny malé děti a domácí zvířata.

Někteří lidé používají zinek, který je často dostupný ve vhodném krému na bázi oxidu zinečnatého k léčbě jizev. Alternativně můžete vzít zinkový přípravek ve formě kapslí.

Pokud dojde k selhání všech ostatních, uveďte schůzku s kvalifikovaným dermatologem. On nebo ona může předepsat speciální masti nebo krém, nebo dokonce navrhnout neinvazivní alternativu. Postupy, jako je laserový resurfacing, mohou pomoci odstranit jizvy z vrozených vlasů.