Jak se zbavím zápachu nohou?

Existuje několik důvodů, proč někdo může mít zápach z úst. Někdy může být otázka hygieny, zatímco u jiných to může být zdravotní stav. Nakonec někteří lidé mají silnější tělesné pachy než jiné. Bez ohledu na důvod, aby se zabránilo rozpakům, je důležité tuto záležitost řešit.

Prvním krokem k tomu, abyste udrželi vaši nohy vonící čerstvou, je otočit se mezi několika páry bot. To umožňuje každému páru obuvi úplně vyschnout mezi každým nošením. Nosit si stejnou dvojici obuvi denně je jistý způsob, jak mít špinavé nohy a dokonce i boty, které rozvíjejí tak silný zápach, že je nemožné odstranit.

Dále zesílejte hygienu na nohou. Umyjte a vysušte nohy důkladně dvakrát denně. Než začnete oblékat boty nebo ponožky, naneste deodorující prášek do nohy, přičemž věnujte zvláštní pozornost oblastem mezi prsty.

Nechte si nechat nohy na nohou a aplikujte pleťové mléko na všechny oblasti, kde je pokožka drsná. To snižuje oblasti, kde se bakterie potu a zápachu mohou usadit. Snížení potu a bakterií snižuje vůni, kterou vaše nohy vytvářejí.

Pokud máte problém s pachovým zápachem, je vhodné vybrat boty vyrobené z přírodních materiálů, jako je například kůže. Umělé materiály, jako plast a vinyl, neudělejí. To udrží vlhkost zachycenou proti chodidlu a může vést k zápachu u lidí s dokonce nejlepší hygienou. Pokud máte pár bot, které milujete a jsou vyrobeny z umělých materiálů, noste je šetrně, a před nasazením posypte extra prášek do nohy. Poté, co je budete nosit, nechte je vypustit, než je hodíte do šatníku.

Nejlepší hygiena na světě nepomůže, pokud budete trvale nosit boty, které již mají zápach po nohách. Nemusíte vyhazovat všechny své boty, ale správné čištění je důležité. Jakékoliv boty, které lze umýt v pračce, budou těžit z toho.

U obuvi, která nelze prát v pračce, je vnitřní strana otřete hadříkem navlhčeným antibakteriální čisticí tekutinou. Jakmile si uvnitř obuvi vyčistíte, postavte je na slunce ven a uschovejte. Sluneční světlo dělá skvělou práci při zabíjení zápachu způsobujícího bakterie v botách. Konečně si uložit boty s kuličkou volně zmačkaných novin uvnitř. Noviny pomáhají absorbovat zápach pachů.