Jak se zbavím vrozených chloupků?

Zatímco je lepší zabránit vrůstání vlasů na prvním místě, pokud máte takovou látku, nedělejte je a nevytahujte. Místo toho se pokuste zvednout vlasy z folikulu a zpět na povrch pokožky. Vyhněte se dalšímu dráždění folikulu tím, že stisknete oblast okolo vlasů. Pokud se vytvořil puchýř, aplikujte teplé obklady a udržujte oblast čistou a zvlhčená, dokud se nezahojí.

Charakterizované červenými, podrážděnými hrbolky na povrchu kůže, vrozené chloupky jsou nevzhledné podrážděnosti, ale jsou zřídka závažné povahy. Mohou napodobovat další kožní onemocnění, proto by chronické kožní problémy měly být diagnostikovány dermatologem nebo jiným poskytovatelem zdravotní péče. Lidé s hrubými, kudrnatými vlasy jsou více náchylní k tomuto stavu a tento stav, který se lépe označuje jako pseudofolikulitida, se nejčastěji vyskytuje na často oholených oblastech, jako je mužská tvář nebo nohy žen, podpaží a oblast bikin.

Aby se zabránilo vrůstání chloupků, existuje několik tipů pro péči, které by v případě, že by byly zavedeny, měly snížit nebo odstranit tento menší, ale problémový výskyt. Zahalené chloupky jsou často vyvolávány holením. Je to proto, že holení odřízne vlasy a zanechá ostrý konec, který může snadno proniknout zpět do vlasového folikulu, pokud by se vlasy měly pokrývat pod povrchem pokožky. Vyhněte se příliš ostré oholení pomocí holicího strojku, holení ve směru růstu vlasů a vyhněte se nadměrnému tlaku na holicí strojek. Je-li to možné, holí se nejprve holicí strojkou, nikoliv ostřím.

Ženy se mohou rozhodnout používat místo depilačních krémů místo holení. To může být efektivní při zabraňování vrozených chloupků, protože zanechává vlasy hladší, více zaoblený špiček než holení, tweezingu nebo voskování, které v podstatě odřezává nebo rozbíjí vlasy. Mnoho lidí zjistí, že depilatorie buď dráždí kůži nebo jejich dutiny. Pokud máte alergickou nebo dráždivou reakci, vyvarujte se depilací.

Dalším problémovým stavem, který může vést k problémům, je nadměrně suchá kůže. Použijte non-comedeogenic holicí krém, hydratační krém a čistící prostředek obsahující kyselinu salicylovou nebo kyselinu glykolovou na oholených oblastech, aby pokožka zůstala čistá, měkká a ohebná. Exfoliating k odstranění odumřelých buněk pokožky je další preventivní opatření, které může snížit zablokování pórů a pomoci pokožce zůstat měkká.

Pokud se kůže stane suchá nebo se póry stanou zablokovanými, začnou se vlasy vlézt do běžného výskytu. Abyste se jim vyvarovali při ošetřování suché pokožky a zlepšování povrchu pokožky, nechte vlasy vyrůst. Mnohokrát, když je povoleno růst vlasů, jsou vlasy vytlačovány zpět přes povrch kůže a již nejsou vnikány. Ačkoli to není vždy praktický přístup, může být užitečné v určitých situacích a umožňuje vyhnout se nepříjemnému podráždění, zatímco povrch pokožky se zlepšuje.

Mnohokrát se vrozené vlasy léčí samy o sobě, ale občas se mohou zhoršit. V závislosti na typu vlasů, které má člověk, se mohou stát chronickým problémem i při preventivních opatřeních, která jsou aktivně prováděna. V tomto případě může být nutné trvalé odstranění chloupků z problémové oblasti. Trvalé odstranění chloupků nebo elektrolýza může eliminovat vrozené vlasy v oblastech, kde se stává trvalým problémem.