Jak se mohu vyrovnat s mastnou pokožkou?

Existuje řada příčin mastné kůže, od špatné stravy až po genetickou predispozici, a naštěstí existuje řada opatření, která mohou být přijata k řešení tohoto problému. Jak se často jedná o režimy péče o pleť, najdete-li produkt, který si užíváte, měli byste ho stále používat, protože výrobek prokazatelně funguje na vašem jedinečném typu pokožky. Můžete se také setkat s nesouhlasem ohledně toho, jak přesně se vypořádat s mastnou pokožkou, takže se snažte vzpomenout, že každá kůže je trochu jiná.

Většina dermatologů souhlasí, že udržení mastné pleti čisté je velmi důležité. Vzhledem k tomu, že obličej je často nejpozoruhodnější oblastí, ujistěte se, že umyjete obličej asi třikrát denně jemnými mýdly, které zvednou nějaký olej bez úplného vysušení pokožky. Vyčistěte pokožku a používejte stěravý toner, jako je čarodějnice, před lehkým hydratačním účinkem, aby se udržela vlhkost pokožky. Vlhkost a olej jsou dvě různé věci, a dokonce i lidé s mastnou pokožkou potřebují zvlhčovač, ačkoli budete možná chtít použít produkt speciálně vyvinutý pro váš typ pleti.

Kromě udržování čisté tváře nezapomeňte se dotýkat vašeho obličeje rukama, protože mohou na tváři zavést více oleje a nečistot. Zkrácení vlasů může také pomoci zmírnit problém. Kromě toho byste se měli vyvarovat použití make-upu, je-li to možné, zejména nadace, která může zachytit olej vedle pokožky. Konečně zvážit, zda nesou tkáně nebo papír, aby rychle vyčistili místa, kde se objevují oleje. Je také důležité chránit kůži ochranou před slunečními paprsky pomocí výrobku určeného k použití na obličej.

Pravidelná péče o obličej může také pomoci snížit hladinu oleje v kůži. Masky a parní obličeje jsou jedním z cest. Řada společností vyrábí masky, které jsou formulovány pro mastnou pokožku, a tyto produkty budou čerpat olej při hydrataci. Rychlá maska ​​s okurem nebo citrusem může také být velmi přínosná, zatímco parní obličej otevře vaše póry a pomůže extrahovat olej. Exfoliace po několika dnech s mírným exfoliátem zvedne vrstvy mrtvé pokožky a pomůže odstranit olej. Uvědomte si, že nadměrné rozrušení tváře může stimulovat vaše žlázy, aby produkovaly ještě více oleje, což není žádoucí.

Změna ve vaší stravě může také pomoci při mastné pleti. Jezte mnoho čerstvého ovoce, listové zeleniny a celozrnné. Vyhledejte potraviny, které mají vysoký obsah vitamínů B, a snažte se vyhnout nadměrné spotřebě tuku. Můžete si také všimnout, že vaše kůže reaguje na určité potraviny, takže se snažte sledovat to, co jíte, abyste se dozvěděli, které potraviny byste se měli vyvarovat. Při správné konzumaci a pečování o pokožku jemně odstraňte nepříjemný vzhled mastné pokožky.