Jak se mám připravit na masáž?

Mnoho lidí hledá masážní terapii k léčbě napětí, bolesti a stresu. Několik profesionálních masérských organizací se shoduje, že masážní terapie alespoň jednou za měsíc může mít pozitivní dlouhodobé účinky, zvláště pokud se klienti připravují na masáž s péčí, spíše než na léčbu jako na běžnou lékařskou schůzku. Chcete-li ze zkušenosti využít co nejvíce, je to skvělý nápad, abyste si z vašeho rozvrhu vybrali čas, abyste se uvolnili, zaměřili se na své tělo a udělali z něj zvláštní den.

Když se připravujete na masáž, první rozhodnutí, které musíte udělat, je, jaký typ masáže byste chtěli dostat. Existuje řada možností masáží, včetně tradičních švédských, akupresur, hlubokých tkání, Watsu a spouštěcích bodů. Proveďte několik čtení o různých typech masáží a rozhodněte, který z nich bude pro vás nejlepší. Pak se vyhledejte renomovaný masér terapeut nebo denní lázně, aby se schůzka.

Při masáži si přemýšlejte o dalších povinnostech, které máte ve svém plánu. Není to dobrý nápad naplánovat masáž uprostřed rušného dne – zkuste například odpoledne objednat schůzku, abyste mohli pracovat a poté jít domů. Ještě lépe, naplánujte schůzku na den, kdy vůbec nepracujete, abyste se mohli před příjezdem připravit uvolněním. Pokud je to možné, naplánujte horkou lázeň nebo saunu před masáží, abyste uvolnili svaly a zahájili proces odvíjení.

V den vašeho schůzky se připravte na masáž tím, že budete jíst lehce alespoň hodinu před vaším zasedáním. S malým množstvím jídla v žaludku zabráníte hladovění, aniž byste se cítili nafouknutí. Pokud jste byli fyzicky aktivní, sprchujte a oblečte se do čerstvého oblečení pro pohodlí svého masážního terapeuta. Odložte čas před schůzkou, abyste se uvolnili, napili trochu čaje nebo vody a přečetli si knihu nebo časopis. Nechcete zadat schůzku, kterou jste zadali od vašeho dne.

Pokud se jedná o svou první návštěvu masážního terapeuta nebo lázeňské léčebny, naplánujte nejdříve 20 minut, než vyplníte formulář pro uvolnění klienta. Mnoho lázní bude zkráceno na dobu vašeho schůzky, pokud uběhnete pozdě, takže i opakovaní klienti by měli dorazit pět až deset minut dříve. Být časně pro vaše jmenování pomůže také snížit pocity stresu a nervozity. Většina denních lázní má oblast čekárny, chvíli si v čekárně připraví dýchání hluboké a relaxační.

Váš masážní terapeut obvykle přijde, aby vás vyzvedl pro Vaši masáž. Je to skvělý čas, abyste si vybrali oblasti, na kterých byste chtěli speciální práci, stejně jako citlivé skvrny na těle, které byste se radši vyhnuli. Terapeut vám ukáže do místnosti, kde budete pracovat společně a vystoupíte, což vám umožní připravit se na masáž tím, že se svléknete ke své pohodlí a usadíte se na masážním stole. Zhluboka se nadechněte, uvolněte se a užijte si masáž.

Během masáže komunikujte s masážním terapeutem. Ujistěte se, že si uvědomuje vaši úroveň pohodlí s intenzitou tlaku a nezapomeňte, že masáž by nikdy neměla být bolestivá. Budete mít pozitivnější masážní zkušenost, pokud vám nabídne zpětnou vazbu terapeutovi, který by vás rád viděl, abyste zanechali zasedání pocit osvěžení a obnovení.