Jak nebezpečné je kousnutí vlka pavouka?

Kouzlo pavouka obecného není obecně nebezpečné, ale může způsobit nepříjemné a bolestivé příznaky. Kousnutí od pavouka vlka může být navíc vážnější u dětí, a tam jsou někteří lidé, kteří jsou přirozeně citlivější na kousnutí pavouka než jiní. Většinu času může být kousek od vlčího pavouka ošetřen doma bez nutnosti návštěvy lékaře. Pokud dojde k soustředění z vlčího pavouka, musí být kousnutá oblast pokožky pečlivě sledována po dobu nejméně 24 hodin, aby se zajistilo, že se nezhorší.

Wolf pavouci jsou obvykle poměrně velké velikosti a z tohoto důvodu mohou jejich kousnutí být bolestivé. Lidé, kteří byli pohozeni, často zaznamenávají otok, zánět a určitý svědění na místě. Závoj pavouka v těle může také způsobit dočasné zvětšení lymfatických uzlin. Ušlápnutá oblast by mohla také nekrotizovat nebo zčernit, u některých jedinců, kteří jsou příliš citliví na kousnutí pavouka. Závratě, nevolnost a zvýšená tepová frekvence po pichání v pavoučích jsou příznaky, které by měly být považovány za závažné a lékařská péče je pravděpodobně nezbytná, pokud se tyto příznaky vyskytnou.

Léčba uhryznutí z pavouka vlka doma obvykle zahrnuje vyčištění zranění důkladně teplou, mýdlovou vodou. Antibakteriální mýdlo by mělo být použito, pokud je na ruce, aby se zabránilo vniknutí infekce. Malé otoky z kousnutí mohou být obvykle kontrolovány aplikací ledového balíčku, který je třeba odstranit každých 20 až 30 minut, aby nedošlo k omrznutí Nastavit. Kromě čištění rány a použití ledu na něm je také obecně považováno za prospěšné zvednout zbitou oblast. Zvedání zranění pavouka může zabránit otoku.

Pokud dítě trpí skusem z pavouka vlka, je pravděpodobně dobrý nápad vyhledat lékařskou pomoc, i když se příznaky nezdá být hrozné jen proto, aby byly na bezpečném místě. Vážné symptomy u každého, včetně dětí, jako zvracení, nevolnost nebo zvýšená tepová frekvence, by měl také posoudit lékař. Použití léků proti bolesti, ať už topických nebo ve formě pilulky, je obecně přijatelné, ale může být špatným nápadem, aby se osoba před použitím poradila se svým lékařem. Někteří lidé také užívají antihistaminika, když je pálí pavouci, aby pomohli se zánětem a otoky, ale je pravděpodobné, že je třeba nejdříve požádat lékaře o jejich použití.