Jak mohu zvýšit metabolické enzymy?

Dva z nejlepších způsobů, jak zvýšit metabolické enzymy, jsou syrové potraviny a mírné množství cvičení. Enzymové doplňky mohou také pomoci zvýšit hladinu enzymů, ovšem nemusí být stejně účinné jako surové potraviny. Banány, papáje a ananas jsou bohaté na enzymy, které mohou přirozeně zvýšit hladiny. Stejně jako u mnoha dalších látek, produkce enzymů s věkem klesá.

Metabolické enzymy se produkují v pankreatu a jsou navrženy tak, aby se primárně zaměřily na přestavbu a opravu poškozených tkání. Jsou zodpovědné za pohlcování trávených živin a také pomáhají při odstraňování nestravených potravin, které se dostaly do krevního řečiště. Všechny orgány a buňky v těle závisí na přítomnosti těchto enzymů, aby mohly řádně fungovat.

Surové potraviny jsou nabité mnoha enzymy, které pomáhají při trávení, což zase pomáhá udržovat a zvyšovat metabolické enzymy v těle. Banánové enzymy jsou obzvláště užitečné, když jsou konzumovány ráno, protože mohou pomoci začít s metabolizmem. Ananasové enzymy, známé jako bromelain, a papajské enzymy, známé jako papain, jsou také velmi užitečné pro zlepšení metabolismu a trávení. Většina vařených a zpracovaných potravin neobsahuje tyto nezbytné enzymy, které nutí pankreas kompenzovat nedostatek enzymů. V průběhu času se však pankreas stane stresovaným a hladiny enzymu se začnou snižovat.

Mnoho enzymových doplňků může také pomoci, ale ne všechny doplňky mají stejné úrovně aktivity a účinnosti. Čím vyšší je aktivita a účinnost, tím je prospěšnější při zvyšování enzymů. Informace o těchto doplňcích jsou obecně k dispozici na obalech.

Mírné množství cvičení může také pomoci při tvorbě těchto enzymů. Cvičení pomáhá tělu zvyšovat svalovou hmotu a urychluje metabolismus. Nicméně je důležité udržovat cvičení v ustálené míře, protože intenzivní nebo dlouhodobé cvičení mají opačný účinek. Klíčem je poslouchat vaše tělo a zastavit, když se začne unavovat.

Snížené množství metabolických enzymů a stárnutí jde ruku v ruce, protože enzymy vyžadují udržení silného a zdravého těla. Samozřejmě, výroba enzymů se s věkem zpomaluje, což je ještě důležitější pro vás, pokud je to možné, zvýšit hladiny. Jakmile tělo začne chýbat těmto enzymům, začíná se rozvíjet mnoho věku souvisejících a degenerativních onemocnění.