Jak mohu zvládnout bolesti krku během těhotenství?

Pokud trpíte bolesti krku během těhotenství, můžete ji zvládnout pomocí některých jednoduchých domácích léků. Existuje poměrně málo přírodních léčiv, které je možné vyzkoušet. Pokud se bolest stává nesnesitelnou nebo se nezlepšuje, možná budete chtít mluvit s lékařem o dalších možnostech. Váš lékař může mít volbu bezpečné léky nebo vás může odkázat na chiropraktik.

Bolest krku u těhotných žen může být způsobena několika různými důvody. První je extra váha, kterou těhotné ženy nesou. Přidaná hmotnost na malý nebo střední rám může způsobit bolesti krku a chrbta. Těhotná žena má také tendenci získat váhu především v přední části těla. Tento posun hmotnosti může také vysvětlit bolesti krku.

Hormonální změny jsou dalším důvodem bolesti krku během těhotenství. Zvýšení hormonů může někdy ovlivnit klouby a vazby, což způsobuje bolest krku a dalších oblastí těla. Nemůžete zastavit růst hormonů, ale můžete si vyzkoušet několik léčby doma, abyste zvládli bolest.

Cvičení může být jednou z nejlepších možností, jak pomoci bolesti krku během těhotenství. Existují specifické cviky na krku, které můžete provést ráno, aby se uvolnily vazy v oblasti krku. Můžete si natáhnout krk tak, že si přiložíte bradu k hrudi a pak se podíváte až na oblohu co nejvíce. Krční cvičení by neměly být bolestivé, ale mohou vám dát pocit, že vaše svaly se táhnou.

Mohlo by to také pomoci několikrát po celý den. Je více snesitelné používat ledový obal zabalený v látce než přímý led. Led by měl snížit jakýkoli otok a pomáhat zmírnit bolest.

Mnoho těhotných žen používá v noci co nejvíce polštářů, aby jim pomohlo spát. Pokud nejsou polštáře správně nastaveny, mohou během těhotenství způsobit více bolesti v krku. Použití polštářů pod kolena může pomoci s bolesti v zádech, ale možná nebudete chtít použít přebytečné polštáře nikde jinde.

Pokud jste vyzkoušeli některá z těchto domácích léků na bolesti krku a nadále trpíte bolestí, můžete se s porodníkem dohodnout na schůzce. Může mít nějaké alternativní možnosti. Mnohokrát vás lékař poradí s chiropraktikem. Chiropraktik se specializuje na bolesti krku a chrbta a mnohé se specializují na prenatální bolest. Chiropraktik může mít některé techniky, které pomohou zmírnit bolest a mohou vám poskytnout další domácí cvičení.