Jak mohu zmírnit tinnitus?

Tinitus je definován jako interní zvuky, které člověk slyší, někdy po celý den, což může významně narušit život člověka. Zvuky mohou zvonit nebo bzučet v uších a jsou obvykle zbytečné a obtížně ignorovány. Podmínka je často spárována s nějakou ztrátou sluchu, která může vyladit tyto zvuky náročné, protože vnější zvuky nemusí být dost odvrácené od těch, které slyšíte v uchu. Existuje mnoho léčby tinnitus, mnoho z nich má uspokojivé výsledky.

Diagnóza tinnitu je nezbytná pro co nejlepší řešení léčby. V některých případech může být způsobena přechodnými stavy, jako jsou infekce ucha, zablokování zvukovodu nebo trauma. Pokud je příčinou něco jako infekce ucha, normální vymizení infekce ucha bude léčit tento stav. Tinitus způsobený traumatickým poraněním ucha by měl přestat, jakmile se zranění uzdraví.

Lidé s anémií, problémy s termandibulárním kloubem (TMJ), vysokým krevním tlakem, ztvrdnutím tepen nebo nízkými hladinami štítné žlázy mohou také zažívat tinnitus. Opět platí, že tyto podmínky mohou při řízení ovládat zvuk. V některých případech zcela sníží nebo odstraní stav.

Ve vzácných případech může tinnitus, zvlášť když to může být slyšet vyšetřující lékař (nazývaný objektivní tinnitus), může naznačovat malý tumor v cévách nebo aneuryzma. Protože existuje malá šance na vznik tohoto stavu, měla by být diagnóza provedena odborníkem na ucho, nos, hrdlo (otolaryngolog). Tyto podmínky lze pak řešit.

Jakmile je diagnóza provedena a často neexistuje žádný konkrétní příčina, léčba může začít. Pro ty, kteří mají ztrátu sluchu, mohou sluchové pomůcky ve světě způsobit všechny změny. Dokáže vyladit vnitřní zvuk a zaměřit se na exteriéry pomáhá některým lidem významně. Další běžná léčba tinnitu se nazývá maskování.

Maskování je způsob, jak odhalit uši jinému pozadí nebo okolním zvukům, takže se mohou méně zaměřit na zvuky tinitu. Mohou být použity různé zvuky. Běžící voda je populární volbou, protože mnoho lidí uvádí, že stav je lepší, když se sprchují. Maskování lze provést vždy přehráváním zvuků s nízkou úrovní pozadí nebo pomocí sluchátek. Někteří lidé naslouchají statické rozhlasové stanici v noci se sluchátky, nebo jen udržují své rádio naladěné na statické stanici, aby zablokovaly hluk.

Několik léčivých přípravků je k dispozici pro pacienty trpící tinnitusem, kterým nepomáhá maskování. Zdá se, že nejúčinnější z nich je Xanax®, trankvilizér. Nevýhodou použití tohoto léku je to, že se tělo může rychle stát závislým. Místo toho mohou některé léky proti záchvatům, které se také používají při bipolárních stavech, snížit tinnitus nebo snížit jeho toleranci. Antihistaminika může být někdy také účinná.

Tam je jedna operace pro tinnitus, ale to je obvykle považováno za poslední možnost, protože to má jen asi 50% úspěšnost. V tomto chirurgickém zákroku je sluchový nerv rozdělen na dvě, což může snížit zejména hlasité zvuky. Obvykle se chirurgie provádí, když tinnitus je výsledkem skutečného poškození uší.

Lidem s tinnitiem se doporučuje přestat kouřit, protože to může zvýšit hluk a zhoršit stav. Pro mnohé je třeba striktně vyhnout aspirinu, protože to může způsobit stav. Ve skutečnosti, pokud někdy zaznamenáte, že vaše uši zvoní po užívání aspirinu, neměli byste si to znovu vzít, dokud neřeknete lékaře.

Existuje celá řada podpůrných terapií pro tinnitus, které mohou poskytnout úlevu. Relaxační učení a meditační techniky jistě pomohou, stejně jako cvičení jako jóga nebo Tai Chi. Někteří lidé mají prospěch z biofeedback nebo hypnózy. Jiní prisahají akupunkturou. Pokud trpíte touto poruchou, požádejte lékaře o radu týkající se provádění některých těchto alternativních terapií kromě tradiční lékařské léčby.