Jak mohu zmírnit svědění kvasinek?

Osoba může léčit svrbení kvasinkových infekcí za použití volně prodejné léčby, jako je krém nebo čípka, nebo pomocí domácího prostředku. Před léčbou kvasinkové infekce by měla osoba zkontrolovat u svého lékaře, aby se ujistil, že příznaky, které se vyskytují, jsou skutečně způsobeny kvasinkami. Lékař může také předepsat léky, které pomohou léčit základní problém a zmírnit svědění.

Protiplísňové léčivé přípravky, jako je mikonazol, klotrimazol a thiokonazol, jsou dostupné přes pult. Síla těchto léků se mění, stejně jako délka léčby. Léčby, které obsahují thiokonazol, mohou obvykle účinně zmírnit svědění křečových infekcí a vyčistit infekci během jednoho dne, zatímco léčba přípravkem miconazol může trvat až týden, aby došlo k vymýcení infekce a zmírnění svědění. Mnohé léky, které jsou dostupné na volantu, kombinují čípky, které se vkládají do vagíny, s lokálním krémem, který uklidní vnější svědění.

Flukonazol je lék na předpis s perorálním účinkem, který odstraňuje kvasinkové infekce a snižuje svědění. Osoba nemůže dostat flukonazol, aniž by se nejprve podívala na svého lékaře. Jedna dávka je vše, co je potřebné k vymýcení infekce. Zatímco flukonazol je rychlý a účinný, má některé možné vedlejší účinky, včetně nevolnosti a bolesti žaludku.

Některé ženy zjistí, že jíst jogurt, který obsahuje živé kultury nebo užívat probiotický doplněk, pomáhá zmírnit svědění kvasinkovou infekcí, zvláště pokud onemocní na antibiotikách. Lactobacillus acidophilus, prospěšná bakterie, která se běžně vyskytuje v jogurtu nebo v doplňcích, pomáhá zabít přebytek Candida, což je kvasinky, které způsobují infekci. Osoba může zjistit, že použití laktobacilu acidophilus nebo jogurtu přímo do pochvy také zmírní svědění, i když nebyly provedeny dostatečné lékařské studie, které by dokázaly, že lokální aplikace jogurtu je efektivní.

Jiné domácí prostředky na zmírnění svrbení kvasinkovou infekcí zahrnují cesnakovou pilulku nebo vkládání česneku, obaleného do gázy, do vaginy. Někteří lidé tvrdí, že čípky s kyselinou boritou, doučování s octem nebo použití krému na čajové oleje jsou také účinné při zmírnění takového svědění. Doporučuje se, aby se osoba zkontrolovala u svého lékaře předtím, než vyzkouší nějaké domácí léky, zvláště pokud má jiný stav nebo je těhotná.

Některá léčení pomohou zmírnit svědění kvasinkovou infekcí a mohou zabránit opakování infekce. Procvičit správnou hygienu, ale vyhýbat se dráždivým látkám, jako jsou parfémy a mýdlo, které mohou způsobit zhoršení svědění. Umístění studené látky do oblasti svědění může být přínosem.