Jak mohu získat nejlepší ortopedickou rehabilitaci?

Pokud jste udělali nedávnou operaci, jako je náhrada kloubů a váš lékař vám doporučil zahájit fyzickou terapii, zvážit centrum muskuloskeletálního rehabilitace, které je vybaveno tak, aby poskytovalo program přizpůsobený vašim potřebám. Ujistěte se, že certifikovaný fyzikální terapeut je v pohotovosti pro ambulantní nouzové situace a může poskytnout odborné školení, které bude pokračovat doma. Zjistěte, zda zařízení nabízí specializované služby, které můžete potřebovat, jako je například program rehabilitace řidiče, a buďte si jisti, že služba bude pokryta plánem zdravotního pojištění. Může to být dobrý nápad provést prohlídku rehabilitačního centra a zkontrolovat všechny ratingy a ratingy.

Před zahájením jakéhokoli ortopedického rehabilitačního programu se můžete zeptat svého primárního lékaře, aby vás odkázal na odborníka na ortopedii. Kompletní vyšetření a diagnóza může pomoci lékaři rozhodnout o nejlepší ortopedické rehabilitaci pro váš stav. V mnoha případech může být doporučeno rentgenové záření nebo zobrazování pomocí magnetické rezonance (MRI). Poté, co váš lékař nebo chirurg předepsal fyzickou nebo pracovní terapii, možná budete chtít provést nějaký výzkum před výběrem rehabilitačního centra.

Jakmile zúžíte své volby, objednejte si počáteční konzultaci v jednom z center. Zeptejte se, jestli můžete prohlídnout zařízení, abyste dodržovali své postupy, setkali se s personálem a prohlédli centrum zařízení. Může být dobré vybrat si rehabilitační centrum s odbornými ortopedickými sesterami, které vám pomohou podle potřeby. Měli byste se dotázat na telefonní číslo, na které byste měli mít zdravotní sestry, pokud máte otázky. Také si všimněte, že zaměstnanci se zdají být užiteční a ochotni potřebovat čas na odpovědi na vaše dotazy a na řešení vašich obav.

Zatímco jste tam, požádejte o zobrazení seznamu pověření všech certifikovaných terapeutů. Měli byste se zeptat, kde odborníci obdrželi školení, jako je například Americká asociace pro fyzikální terapii, a pokusit se stanovit ratingy zařízení tak, aby byly zajištěny vysoké standardy péče o pacienty. Vaše ortopedická rehabilitace může také zahrnovat potřebu specializovaných služeb. Zatímco ne všechny ortopedické rehabilitační centra poskytují tyto služby, ti, kteří dělají, nemusí přijímat určité plány pojištění. Možná by bylo nejlepší vypracovat podrobnosti před konečným rozhodnutím.

Během konzultací a prohlídky si všimněte zařízení, které se používá v centru. Zkontrolujte čistotu a údržbu všech strojů. Některá zařízení nabízejí také vodní terapii. Nakonec se můžete zeptat na ortopedický rehabilitační trénink, abyste mohli pokračovat doma.