Jak mohu zacházet s plnými zuby?

Existuje celá řada metod pro léčení zubů. Zuby zubů, známé také jako malokluze, jsou běžným zdravotním stavem. Šlachy, které se obvykle používají v dospívání, jsou nejčastější léčbou. Chirurgie se provádí pouze v nejvíce extrémních případech. Bez ohledu na to, jaká léčba jednotlivce dostane, bude jeho prognóza pozitivní.

Malokluze popisuje jak nesprávně umístěné zuby, tak vytlačené zuby. U většiny lidí je tento stav způsoben mnoha faktory, které se vyskytují během dětského vývoje: sání palce, kousání nehtů a dýchání v ústech je několik příkladů. Je téměř nemožné zabránit vzniku tohoto stavu. Podmínka se stává zřejmá, jelikož trvalé zuby nahrazují dětské zuby. Při pozorování tohoto stavu během běžného čištění zubař doporučuje, aby dospívající viděl ortodontisty.

Ortodontist je zubař, který se specializuje na opravu mnoha forem malokluhů. Stejně jako u mnoha lékařských oborů je nutné, aby se stala ortodontistou další trénink. Ortodontista obecně doporučuje, aby dospívající opotřebovávaly šle na opravu svých zubů. Normální příčky používají kovový drát a konzoly k postupnému přesazování zubů do žádoucího prostředí. Obvyklá doba pro nošení ramín je jeden až dva roky.

I když jsou pro dospělé diagnostikované s touto poruchou možnost, jsou jiné léčebné postupy, které jsou méně invazivní a viditelné. Mírně dražší volbou než běžné rohy jsou ozdobné barvy zubů. Tyto podložky nevystupují a jsou dobrou volbou pro někoho, kdo se může cítit sebevědomě o tom, že nosí šlepy jako dospělé.

Neinvazivní a nepozorovatelná léčba zubů je systém Invisalign. Pacient nosí řadu jasných, odnímatelných zarovnávačů, které postupně mění polohy zubů po dobu dvou let. Kromě toho, že je nejvíce kosmeticky atraktivní volbou, může člověk odstranit zarovnávače při pití, jídle a čištění zubů. Pravidla léčby jsou však velmi důležitá, protože zarovnávače pracují pouze v případě, že jsou uchovávány v ústech po dobu 22 hodin denně. Nevýhodou tohoto zacházení je skutečnost, že většina pojistných plánů nepokrývá jeho extrémně vysoké náklady.

V případech, kdy jsou kosti ukotvené v zubech poškozeny, je nutná operace k opravě zubů. Chirurgie zahrnuje řezání spodní čelisti nebo čelisti a přemístění kosti do správného zarovnání. Poškození nervu je možnou komplikací kromě dalších komplikací, ke kterým může dojít po operaci. Úplné zotavení se vždy očekává, pokud se pacient řídí pokyny pro pooperační péči.

Dokonce i když pacient musí podstoupit operaci k nápravě stavu, prognóza je vždy dobrá. Brace a Invisalign vytvářejí trvalý požadovaný výsledek ve velké většině případů. Ačkoli náklady mohou být vysoké u některých způsobů léčby, náklady na nic není ještě větší. Přeplněné nebo nesouosené zuby mohou vést k mnoha dutinám a zánětům v průběhu času. Bez ohledu na to, jakou formu trvá, prevence poskytne lepší výsledek.