Jak mohu zacházet s hustými nehty?

Nejlepší způsob léčby silných nehtů se může lišit v závislosti na zdroji problému. V některých případech mohou být nehty tlustší než průměr a vyžadují rutinní pedikúry, aby udržely jejich nejlepší vzhled. Jinak silné hřebíky mohou být způsobeny podkladovou houbovou infekcí, zvláště pokud jsou současně přítomny jiné příznaky. Podchlazující nemoci mohou také způsobit husté, křehké nebo změkčené nehty, takže se zdravotní stav musí zacházet dříve, než jsou nehty vráceny do normální konzistence.

U hřebíků, které jsou přirozeně silné v přírodě, poté, co byly vyšetřeny lékařem pro hubové a jiné infekce, nejlepší způsob, jak zacházet s hustými nehty na nohou, je ošetřit je. Podání může pomoci odstranit některé z tloušťky, zatímco přidání barevných polštářů může dámské nehty více vizuálně přitažlivé. Pro dosažení nejlepších výsledků můžete zvážit návštěvu nehtového salonu nebo denních lázní, aby vaše nehty profesionálně ošetřovaly.

Tloušťka způsobená infekcí je často vyléčena léčbou bez předpisu. Ty se nacházejí ve většině prodejen lékáren nebo obchodů s potravinami. Pokud obchod koupil krémy nezlepší během několika týdnů zlepšení vzhledu vašich nehtů, je nejlepší vidět lékaře, jestli trpíte na houbovou infekci. Pokud ano, lékař vám může poskytnout lék na lék na předpis, který léčí vaše nehty. V případě základního onemocnění mohou být potřebné další testy k diagnostice a léčbě onemocnění.

Podkladové podmínky, které mohou způsobit husté nehty, zahrnují zranění nohou nebo nehtů a kožní stavy, jako je psoriáza nebo ekzém. Dokonce i když nemáte žádné viditelné vyrážky v době diagnózy, může být lékař schopen léčit husté nehty diskutováním minulých příznaků nebo zranění.

Jiné příznaky, než je tloušťka, kterou byste mohli chtít věnovat pozornost, jsou peeling, křehké nehty, změna barvy žluté, podráždění nohou a pálení nebo svědění, nebo kožní vyrážka. Ujistěte se, že před započetím zkoušky zapište všechny příznaky a léčby, které jste vyskúšali přes pult. To poskytne lékaři jasnější představu o tom, co se děje.

Vzhledem k tomu, že většina tloušťky nehtů je způsobena houbovou infekcí, je důležité provést preventivní opatření k léčbě hustých nehtů před jejich výskytem nebo k zabránění opakování výskytu. Používejte obyčejné ponožky, které jsou vyrobeny z bavlny nebo jiného absorpčního materiálu, aby nedošlo k potřísnění nohou. Změňte ponožky a boty po fyzické aktivitě, která způsobuje pocení, a noste dýchací boty, když je nebudete moci několik hodin měnit.