Jak mohu zacházet s hrudkou na holeně?

Léčba hrudky na holení závisí na příčině hrudky a její závažnosti. Většina hrudních dutin je způsobena otokem v důsledku malého zranění. Ve velmi vzácných případech může být hrudka na noze nebo holeně způsobena rakovinou nebo jiným vážným zdravotním stavem.

Chcete-li zacházet s hrudkou na hřbetě způsobenou poraněním, měli byste se snažit udržet co nejvíce tlaku na noze, jak je to možné. Pokud se objeví spousta otoků, můžete na něj dát pětkrát až deset minut ledu, aby se zmenšil otok. Můžete také zaznamenat bolest v důsledku nárazu, který způsobil modřinu, takže může být zapotřebí léčba přes bolesti.

Pokud by zranění také způsobilo otevřené rány nebo silné otlaky, důkladně vyčistěte oblast a aplikujte antiseptický gel nebo lotion. Bolest a otok lze také zmírnit obvazem zabaleným kolem oblasti. Ujistěte se, že neobalujete příliš těsně, protože by to mohlo vést ke snížení průtoku krve do oblasti. Většinou se během několika hodin sníží hrudka na holení a celá rána by měla být během několika dní léčitelná.

Pokud opuch nezmizí nebo se zhorší, měli byste okamžitě navštívit lékaře. Možná jste utrpěli zranění nohy vážněji, než jste si mysleli, nebo může nastat jiný základní stav. To je zřídka, že kus na holení by znamenal rakovinu, ale to může nastat, a měli byste se zkontrolovat, jestli hrudka stále roste nebo se objeví v oblasti, kde nedošlo k úrazu.

Závažné stavy by měly být ošetřeny pouze lékařem. Jakákoli hrudka na holení, která způsobuje silnou bolest nebo nehoří, stojí za to. Většinou bude něco drobného, ​​které lze snadno opravit. U velkých kusů způsobujících vyvrtnutí nebo síly na nohu byste měli mít na paměti, že pokračující tlak na oblast nebo fyzickou aktivitu může způsobit, že otok bude trvat déle než obvykle.

Nemůžete dostat správnou míru závažnosti, pokud nedáš čas na zranění, abyste se uzdravili. Pokud to není možné, věnujte pozornost pauze, abyste se ujistili, že se chová normálně. I při obnovené činnosti by měl opuch klesnout během několika dní.