Jak mohu zacházet s chraptivým dítětem?

Nejlepší způsob léčby chraplavého dítěte bude záviset na základní příčině. Zloba není sama o sobě podmínkou, ale je obecně příznakem jiného problému. Kojenci nejčastěji překonávají chrapot, protože jsou často kvůli dlouhým záchvatům plače. Jiné stavy, jako je reflux nebo jiné onemocnění, mohou vyžadovat léky a dietní změny za účelem zmírnění příznaků.

V případě plače, neexistuje skutečný způsob, jak zacházet s chraptivostí. Děti křičí, někdy i nadměrně, a to může způsobit napětí na hlasivkách. To někdy vede dokonce i ke ztřeštěným oblastem nebo uzlům, což často tento stav zhoršuje. Jediným způsobem, jak se v tomto případě zachránit chraptivost, je, aby přestal plakat nebo se zmenšoval, což se obvykle vyskytuje samo o sobě v době, kdy je dítě staré několik měsíců.

Reflux, nebo průchod potravy nebo žaludeční kyseliny ze žaludku do jícnu, je také potenciální příčinou chraplavého dítěte. Tento stav se může pohybovat v rozmezí od mírného až středně závažného, ​​a léčba může zahrnovat dietní změny a někdy léky. Kojené děti obvykle potřebují své kojící matky, aby se vyvarovaly jídla, které mohou způsobit podráždění žaludku. Kojenci s krmením ve vzorcích mohou muset přejít na tlustší vzorec nebo jeden s přidaným rýžovým škrobem nebo jeden, který má zabránit podráždění žaludku. Může být také podána léčiva, a jakmile je tento stav léčen, je třeba zhoršit chrapot.

Příležitostně může léčba chronického dítěte vyžadovat léky na předpis, pokud jsou příznaky způsobeny infekcí horních cest dýchacích nebo podobné onemocnění. Mohlo by to být způsobeno běžnou zimou a jinými jednoduchými virovými infekcemi, které vedou k nadměrnému kašli, což dráždí hlasivky. Můžou to být i závažnější infekce, jako je například pertussis. Tyto léky vyžadují okamžitou lékařskou pomoc, neboť u kojenců mohou být závažné nebo dokonce smrtelné.

Chvění, která se během několika málo dnů neztrácí, může být důvodem k obavám. Někdy dráždivé látky ve vzduchu mohou způsobit chraplavé dítě. Mohou zahrnovat prach, pyl nebo zvířecí srst. Suchý vzduch způsobený nepřetržitým chodem tepla nebo klimatizace může také vést k chrapotům. To lze zmírnit použitím zvlhčovače nebo nastavením termostatu tak, aby systém ohřevu a vzduch nefungoval tak často.