Jak mohu zacházet s břitvou na nohou?

Existuje celá řada způsobů, jak léčit nožky na noze, některé z nich ošetřují podráždění pokožky po jejím vzniku a některé, které jí pomáhají předcházet. Je důležité si uvědomit, že vypalování holicího strojku je v podstatě jakýmsi vyrážka, která se objevuje jako výsledek odstranění vrchní vrstvy pokožky a způsobení jejího poškození. K tomu můžete použít přípravek na péči o pokožku, který obsahuje hydrokortison, nebo si umyjte nohy přímo po holení. Preventivní léčba nošení holícího strojku na nohou zahrnuje použití nového holicího strojku s každým holením, holení na konci sprchy nebo lázně, použití holícího krému, který je určen pro citlivou nebo suchou pokožku, nebo se vyhne celkově holení přechodem na voskování. Další preventivní metodou je použití holicího strojku.

Použití topického ošetření, jako je lotion s hydrokortizonem nebo bez něj, pomáhá uklidnit kůži, doplnit vlhkost, která se z ní zbavila během holicího procesu, a snížit vzhled a pocit pálení holicího strojku. Hydrokortizon může pomoci snížit zarudnutí spáleniny holicího strojku a také snížit pocit bodavosti, který je spojen s tímto stavem. Ve většině případů bude topický roztok obsahující pouze 1% hydrokortizonu. Ti, kteří dávají přednost používání krému bez této přísady, by měli hledat lotion, který obsahuje aloe nebo heřmánek, který může nabídnout extra uklidňující přínos.

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé zažívají holicí strojky na nohách, má co do činění s typem holicího strojku, který používají. Pokud se holicí strojka již několikrát používá, může být poměrně nudná, což může zhoršit spálenou holicí strojku. Ujistěte se, že používáte vždy břitvy. Možná budete chtít vyzkoušet několik různých značek a zjistíte, jestli se zdá, že vystačí méně nepohodlí než ostatní.

Holíkání poté, co dovolíte, aby pokožka byla měkká a hydratovaná ve vaně nebo ve sprše, také sníží hoření. To znamená, že holení na konci sprchy nebo vany může pomoci snížit problém. Můžete také chtít místo holení použít krém na holení nebo holicí olej. Tyto druhy výrobků budou lépe pracovat s mazáním pokožky před holením, což pomůže snížit poškození kůže na nohou.