Jak mohu vybrat ty nejlepší laxativní čípky?

Laxativní čípky jsou určeny k vkládání do konečníku osoby za účelem zmírnění zácpy nebo pohybu pohybů střev méně nepříjemné. Když se snažíte vybrat nejlepší laxativní čípky, jedním z nejlepších způsobů, jak to udělat, je požádání lékaře o doporučení. Mohl by být schopen navrhnout takový, který je bezpečný a účinný pro použití. Zamezte tomu, že byste se ale mohli rozhodnout, že si vyberete ten, který je známý tím, že je jemný a rychlý, aniž by způsoboval nepříjemné vedlejší účinky. Mezi typy, které můžete považovat za lubrikanty, stimulanty a změkčující stolice laxativních čípků.

Existuje mnoho volně prodejných čípkových čípků, které můžete zvážit, když hledáte úlevu od zácpy. Zatímco si člověk může zvolit sám, požádání lékaře o doporučení může být užitečné. Lékař může být schopen nabídnout návrhy na přípravky, které pravděpodobně zmírní vaše příznaky, aniž by byly příliš tvrdé.

Pokud doufáte v nejjemnější typ laxativních čípků, můžete uvažovat o čípcích s lubrikanty. Tyto projímadla působí tím, že pokožku a stolice potřísní kluzkou látkou, která snáze vytlačuje tvrdší stolice. Zatímco tyto laxativa nejsou určeny k produkci střevních kontrakcí, které pomáhají vynucovat stolice ven, někteří lidé zjistí, že jejich použití povzbuzuje kontrakce a dělá pohyb střev mnohem pravděpodobnější. Tento typ můžete zvolit, pokud se chcete vyhnout někdy tvrdým stimulantům v některých jiných typech čípků. Ve skutečnosti jsou často doporučovány pro děti a batolata, protože jsou tak jemné.

Můžete považovat stimulační laxativa za nejlepší laxativní čípky, pokud chcete rychlou, efektivní úlevu a jemnost není vaším hlavním problémem. Typicky stimulující laxativní čípky obsahují léky, které způsobují střevní kontrakce a pomáhají vytlačit stolice ven. Tento typ čípku může také obsahovat změkčovač stolice, který pomáhá dělat to, že se stolice procházejí snadněji a méně nepohodlně pro uživatele. Zatímco tento typ čípku obvykle poskytuje rychlou úlevu od zácpy, může způsobit nepohodlné střevní křeče.

Pokud máte pocit, že byste mohli mít pohyb střev bez stimulantu, ale potřebujete pomoc při tom, aniž byste se natahovali, můžete považovat stoličku změkčující čípku za nejlepší volbu. V podstatě tyto laxativa fungují přidáním kapaliny do suchých a obtížně projíždějících stoliček. Nesmějí způsobovat kontrakce, které způsobují pohyb střev, ale mohou vám pomoci provést pohyb střeva bez nepohodlí.