Jak mohu rozpoznat pupínky jako alergickou reakci?

Mnohokrát, jediný způsob, jak poznat rozdíl mezi normálním akné a alergickou reakcí, je poznamenat další příznaky, které byste měli a délkou trhliny. Může být velmi obtížné rozpoznat pupínky jako alergickou reakci, zvláště pokud máte na začátku akné, protože podmínky mohou vypadat velmi podobně. Vzhled nárazů může také znamenat jednu nebo druhou, protože pupínky mají větší pravděpodobnost, že mají na špičce špičku bílé. Úlevy mohou být kolem okrajů světlejší a často vyčnívají z kůže méně než pupínky.

Alergická reakce zpravidla nezpůsobí skutečné pupínky, ale alergie mohou vést ke vzniku kopřivky a podobného podráždění kůže. Pimples jsou obvykle způsobeny ucpanými póry nebo bakteriální infekcí. Jsou červené a často mají bílé centrum nebo “bílou hlavu”. Tato bílá hlava je ve skutečnosti hnisa uvnitř pupíku a je vytvořena jako součást imunitní odpovědi těla. Úlepy obvykle nemají bílé centrum a často jsou ploché na vrcholu, zatímco akné pupínky mohou být někdy špičaté ve tvaru.

Co většina lidí omyluje jako pimples z alergické reakce jsou obvykle úly. Jedním ze způsobů, jak zjistit rozdíl mezi těmito dvěma, je doba, po kterou klesají. Úle jsou obvykle zcela náhle a pak zmizí během jednoho dne. Někdy se v průběhu několika hodin mohou vylučovat kopřivka. Pimples, na druhé straně, se obvykle objeví pomalu a může začít jako pocit nebo bolestivost pod kůží. Doba trvání pupíku závisí na tom, jak velký je a zda se něco dělá, aby se ho zbavilo, ale akné pupínky mohou trvat několik dní najednou.

Můžete také být schopni diagnostikovat pupínky jako alergickou reakci tak, jak se cítí. Hrudky související s alergií jsou často svědivé a mohou být doprovázeny otoky. Akné je často bolestivé nebo bolestné, i když někdy možná necítíte nic jiného, ​​než samotný náraz. Alergická reakce může být doprovázena i dalšími příznaky, zatímco akné obvykle není. Jiné příznaky alergie mohou zahrnovat kašel, ucpaný nos, kýchání, vodnaté a svědění oči, sípání, tvorba hlenu, otoky a potíže s dýcháním.

Pokud jste byli kolem něčeho běžně spojeného s alergiemi, může to vaše pimples vysvětlit jako alergickou reakci. Většinou se můžete léčit příznaky alergie při užívání léků navíc. Pokud trpíte otoky nebo dušností, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.