Jak mohu rozpoznat kožní vyrážku z alergické reakce?

Určení, zda je kožní vyrážka jednoduše vyrážka nebo alergická reakce, může být obtížné, zejména proto, že kožní vyrážka je někdy alergická reakce. Vyrážky způsobené alergenem jsou obvykle lokalizovány. Úlevy mohou také způsobit zmatek, protože mohou vypadat téměř shodně s vyrážkami a jsou často považovány za typ kožní vyrážky. Kromě toho vyrážky na ploše dětské pleny jsou nejčastěji podrážděné způsobené vlhkostí. Chcete-li být v bezpečí, nechte zdravotnického pracovníka diagnostikovat vyrážku, abyste zjistili, zda je něco vážného jako houbová infekce.

Kožní vyrážka z alergické reakce je často lokalizována na místě, kde alergen přivedl kontakt. Například pokud olej, na který jste alergičtí, jste se dotkli své ruky, může dojít k vyrážce. Vyrážka může být svědivá a hořet nebo bodnout, když je poškrábaná. Mnoho dalších věcí může způsobit podobné reakce, takže je důležité vyloučit jedovaté břečťany, infekci a další možnosti, než určíte, že vyrážka pochází z alergie.

Někdy jsou za vyrážky zmateny včely, což je jedna z nejčastějších alergických reakcí. Úle jsou červené břichy, které jsou svěděné a někdy se šíří po celém těle. Mohou vypadat velmi podobně jako vyrážky, až do té míry, že dokonce i někteří zdravotničtí odborníci je zaměňují. Jeden rozdíl mezi kopřivami a kožními vyrážkami spočívá v tom, že v ústech se nevyvíjejí puchýře nebo slepice, ačkoli jenom některé kožní vyrážky postupují tak daleko.

Dalším běžným typem vyrážky se nazývá vyrážka plenky a její umístění je známým příznakem toho, že není kožní vyrážka z alergické reakce. To může mít vliv na děti i dospělé, kteří nosí pleny pravidelně. Vyrážka se obvykle objevuje na hýždí, genitální oblasti nebo stehnech a může být ošetřena krémy nebo prášky. Udržování oblasti suché změnou mokré pleny rychleji může také pomoci.

Obecně platí, že vyrážky, které rychle zmizely a úplně zmizely, se nemají strach. Ty, které pokrývají velkou část těla nebo které trvají dny nebo týdny, by měly být vyšetřeny zdravotníkem. Někdy může být zarudnutí a šupinatost indikátorem houbové infekce. Takové infekce obvykle neodcházejí bez pomoci over-the-counter nebo anti-fungálních krémů v závislosti na jejich závažnosti.