Jak mohu rozpoznat hnis z uti?

Rozpoznávání hnisu z infekce močových cest (UTI) je často obtížné, pokud se neprohlížíte pod mikroskopem. Musíte také vyloučit možnost mít jiné infekce, například sexuálně přenosné. Pokud je moč zakalená, může to být známka krve, která obvykle zahrnuje bílé krvinky. Zatímco pokus o rozpoznání hnisu z UTI může být vzdělávací a užitečné pro budoucí použití, objednejte si schůzku s lékařem, abyste potvrdili své podezření a ošetřili.

Obvykle není možné vidět hnis z UTI pouhým okem. Ve většině případů lékař požádá o analýzu vzorku moči pod mikroskopem. Chcete-li shromáždit vzorek moči, vyčistěte vaginální oblast sterilním utěrkem a poté sbírejte prostředek moči, abyste získali čistý záchyt. Poté sestra vyndá moč do zadní místnosti, aby se na ni podívala. Pokud lékař nebo zdravotní sestra upozorní, že hnisá nebo detekuje bílé krevní buňky v moči, zváží tyto nálezy spolu s příznaky, aby zjistil, zda máte UTI.

Pokud uvidíte hnis z UTI, přestat se domnívat, že nemusí pocházet z UTI. Pus v moči je často příznakem pohlavně přenosných infekcí (STI), jako je chlamydie nebo kapavka. Tyto formy ITS mohou mít příznaky podobné UTI. Najděte co nejdříve lékaře, abyste tyto infekce vyloučili. Neopravená, kapavka může vést k neplodnosti nebo jiným vážným komplikacím.

Mrtvý moč je typickým znakem UTI. Oblačnost je často z krve, která obsahuje bílé krvinky, které potlačují vaši infekci. Vzhledem k tomu, že je nepravděpodobné, že se vaše tělo zbaví infekce bez pomoci, většina lidí se rozhodne vzít antibiotík na předpis, aby eliminovala infekci během několika dní. Úleva od bolestivého močení je obvykle pozorována do 48 hodin po podání léku.

Mnoho lidí věří, že rozpoznají hnis z UTI a pokusí se léčit s bylinami a jinými domácími léky. Z bezpečnostních důvodů obraťte se na lékaře, aby vám poradil. Pus-vyplněný moč může být příznakem vážnějšího problému. Ve skutečnosti mohou být UTI velmi vážné, pokud nebudou léčeny, protože infekce se může pohybovat do ledvin. Dokonce i když jste v péči o UTI doma, zeptejte se svého primárního lékaře, jaká je nejlepší metoda a zda jsou známky zvýšené infekce, které byste měli hledat.