Jak mohu použít hořčík pro zácpu?

Používání hořčíku pro zácpu vyžaduje více než jen výběr správného doplňku a dávkování. Chcete-li správně užívat hořčík, abyste ulehčili zácpu, musíte vzít v úvahu typ doplňku, doporučené množství a všechny léky, které již užíváte – i když nejsou určeny k zácpě. Můžete také poradit se svým lékařem, pokud máte v plánu pravidelně používat hořčík k léčbě chronické zácpy.

Chcete-li zmírnit zácpu, působí hořčík dvěma různými způsoby. Prvním je uvolnění svalů ve střevech, aby se umožnilo procházet exkrementy. Hořčík působí také tím, že přitahuje vodu do buněk a střev, čímž usnadňuje ustupování stolice.

Obvykle je dobré vzít doplněk, který sestává pouze z hořčíku pro zácpu. Mnoho doplňků kombinuje tento minerál s jinými, jako je vápník, ale vápník má vazebný účinek, který může zhoršit zácpu, a další minerály nebo vitamíny mohou také způsobit komplikace. Někteří se rozhodnou vzít denní doplněk hořčíku, zatímco jiní užívají pouze v případě potřeby. Tyto doplňky obvykle přicházejí ve formě pilulek, kapaliny a prášku.

Jedním z běžných způsobů, jak užít hořčík pro léčbu zácpy podle potřeby, je použití síranu hořečnatého. Obecným názvem je Epsom sůl a obecně poskytuje úlevu velmi rychle. Chcete-li to provést, můžete smíchat 1 až 2 čajové lžičky (asi 10 gramů) síranu hořečnatého do 4 až 8 uncí (120 až 480 ml) studené vody. Pijte celou směs v jednom posezení. Může být také dobrý nápad mít následný nápoj, neboť chuť není obzvlášť příjemná.

Mnoho léků, které jsou dostupné mimo lékařský předpis, také obsahují hořčík pro zácpu. Je důležité používat tyto léky pouze podle pokynů. Je také užitečné poznamenat, že mléko z magnézia není přísadou hořčíku a je určeno k rychlé úlevě spíše než k použití jako pokračující léčba. Množství magnézie je obecně považováno za méně bezpečné než doplňky hořčíku a mělo by být používáno velmi zřídka.

Tam jsou opatrnosti k použití hořčíku pro zácpu. Některé léky a nemoci, zejména ty, které zahrnují ledviny, mohou zakázat používání hořčíku. Použití síranu hořečnatého při zácpě by také nemělo překročit jednou nebo dvakrát týdně ani u těch uživatelů bez jakýchkoli onemocnění nebo léků, neboť tento přípravek může způsobit otravu krve, pokud se používá příliš často. Nikdy není rozumné používat příplatek jiným způsobem, než je určen lahví nebo lékařem.