Jak mohu použít granátové jablko pro hubnutí?

Lidé se často pokoušejí používat granátové jablko na snížení hmotnosti kvůli svému stavu zdravého ovoce a nízkému obsahu kalorií. Průměrné granátové jablko obsahuje pouze asi 105 kalorií, 26 gramů sacharidů, půl gramu tuku a žádný cholesterol. Toto ovoce obsahuje pouze malé množství bílkovin, ale má významný obsah vitaminu a antioxidantů. Chcete-li ji použít pro hubnutí, můžete zkusit rychle s tímto ovocem jako ohniskem nebo jíst zdravou, nízkokalorickou dietu a včetně granátového jablka na občerstvení a dezert. Tam jsou také některé produkty stravy, které obsahují granátové jablko pro hubnutí, ale není tam žádný důkaz, že jeho zařazení vám pomůže zhubnout.

Granátová jablka může být použita jako součást stravy na lačno. Při použití tímto způsobem může člověk většinou jíst jablko z granátového jablka a doplnit je jiným ovocem ve snaze zhubnout. Mohl také pít čaj, kávu, vodu a další nápoje, pokud nemají vysoký obsah cukru. Tato strava může pomoci člověku dramaticky snížit množství kalorií, které konzumuje denně, což může stimulovat úbytek hmotnosti. Mnoho odborníků doporučuje proti tak drastickým formám diety, nicméně, protože mohou být těžké udržovat a zbavit tělo životně důležitých živin.

Zdraví odborníci často považují za lepší možnost konzumace zdravých, dobře zaoblených jídel, ale zaměřují se na potraviny s nízkým obsahem tuku a kalorií. K tomu můžete určit svůj průměrný denní energetický výkon z hlediska kalorií a pak se pokusit jíst méně než vaše kalorické potřeby a vytvářet deficit kalorií. Potřebujete schodek o 3500 kalorií, abyste ztratili jednu libru (0,45 kilogramu), a mnozí odborníci doporučují, aby se to rozložilo více dní, než se snažit vypustit 3500 kalorií za jeden den. Můžete například sníst o 500 kalorií méně denně za denní ztrátu jedné libry (0,45 kilogramu) nebo o spotřebu 250 kalorií méně a při cvičení vypálit 250 kalorií.

Pokud se rozhodnete konzumovat granátové jablko jako součást zdravé výživy pro hubnutí, můžete jej zahrnout do svého jídla. Například můžete jíst malou část chudého kuřete, listového salátu, plátku celozrnného chleba a granátového jablka na oběd. Můžete také jíst granátové jablko pro hubnutí, když přijde čas na občerstvení mezi jídly nebo jako dezert po večeři. Dále můžete nahradit šťávu z granátového jablka pro ovoce podle přání, pokud nechcete vybírat šťávu s přidaným množstvím cukru.

Kromě toho, že je nízký obsah kalorií a tuku, neexistuje žádný důkaz o užitečnosti granátového jablka pro snížení tělesné hmotnosti. Jako takový, jeho zařazení do dietních potravin a produktů nezaručuje a ani nezvyšuje ztrátu hmotnosti. Podávání granátového jablka může poskytnout asi 16 až 25 procent každodenního požadavku průměrného člověka na vitamín C, stejně jako draslík a vitamín K. Jako takový se může stát zdravým přírůstkem těchto produktů.