Jak mohu použít biotin pro hubnutí?

Většina lidí, kteří chtějí používat biotin na snížení tělesné hmotnosti, užívají velké, koncentrované dávky doplňku přibližně ve stejnou dobu denně po dobu několika měsíců. Biotin je také znám jako vitamin B7 nebo vitamín H a ve velkých objemech může zlepšit metabolismus a energetické zpracování těla. To obvykle nevede k okamžitému úbytku hmotnosti, ale v průběhu času může lépe trávit a lidé se často cítí plnší a mají tendenci mít menší pravděpodobnost přejídání. Může také stabilizovat krevní glukózu, což může zabránit ukládání tuku. Biotin se vyskytuje přirozeně v mnoha různých potravinách, ale obvykle není v dostatečně velkém množství, aby skutečně ovlivnil úbytek na váze. Většina odborníků tvrdí, že pro získání výsledků je třeba hledat doplňky nebo jiné multivitamíny, které jsou biotinově těžké, a zavázat se k režimu, který je užívá dlouhodobě. Navzdory tomu, že je to “všichni-přirozený” plán, tento druh doplňování není vždy pro všechny bezpečné. Obvykle byste měli před zahájením práce promluvit o rizicích a výhodách s poskytovatelem zdravotní péče.

Upevnění přesného vztahu mezi biotinem a ztrátou hmotnosti může být trochu složité, ale základní pochopení doplňku a jeho fungování může usnadnit dosažení dobrých výsledků. Jednoduše řečeno, vysoké úrovně biotinu hrají roli při přeměně sacharidů, tuků a bílkovin na glukózu, což je pro tělo použitelnou energii. To snižuje pravděpodobnost, že tyto živiny budou uloženy jako tuky. Biotin také pomáhá nervovému systému používat kalorie efektivněji, a proto může snížit pocity únavy, které běžně doprovázejí dietní omezení a cvičení. Pravidelná konzumace může také způsobit, že se budete cítit méně hladní, což znamená, že budete pravděpodobně jíst méně.

Biotin je přírodní prvek, který je přítomen v mnoha běžných potravinách. Zdroje živočichů zahrnují hovězí, slané ryby, drůbež a mléčné výrobky. V rostlinné říši, karfiol, houby, mrkev, luštěniny, sója a zelenina, jako je špenát, jsou dobrým zdrojem, rýže, oves a pšeničné otruby jsou dalšími příklady. Melasa a pivovarské kvasnice mají typicky vysokou koncentraci. Z hlediska výživy je adekvátní množství obvykle 30 mikrogramů až 100 mikrogramů denně. Pokud se snažíte zhubnout, pravděpodobně budete chtít užít alespoň 300 mikrogramů denně, což je výrazně více, než většina jídel obsahuje.

Získání těchto koncentrací téměř vždy znamená, že budete muset koupit speciální příplatek. Jsou k dispozici v mnoha obchodech se zdravou výživou a prodává se vedle multivitamínů v mnoha obchodech s potravinami a obchody. Obvykle je k dispozici jako kapsle, kterou polykajete, ale může se také objevit jako prášek. Možná budete muset zkontrolovat štítek pro správné instrukce týkající se dávkování, protože různé přípravky jsou určeny pro různé účely. Mnoho lidí užívá biotinu například jako posilování nehtů a zdraví vlasů a dávkování může být v těchto případech poněkud odlišné.

Aby se maximalizovalo používání biotinu pro úbytek hmotnosti, obvykle musí být přítomny další vitamíny B. Z praktických důvodů to znamená, že budete chtít mít jistotu, že užíváte doplňky výživným jídlem nebo jako součást multivitaminu, který obsahuje některé z těchto důležitých sloučenin. Biotin pracuje zvláště dobře s cholinem a B5, nebo kyselinou pantothenovou, pro zvýšení metabolismu. Tento a ostatní vitamíny B-komplexu musí být užívány s jídlem pro optimální absorpci. Je to ve vodě rozpustný vitamín, takže jakýkoliv nadbytek se vylučuje močí a není skutečně riziko předávkování.

Je důležité mít na paměti, že biotin pro hubnutí není v žádném případě “zázračný lék” nebo jediné řešení. Dokonce i nadměrné množství sloučeniny nemůže vyrovnat nedisciplinární stravování a nedostatek fyzické aktivity. Odborníci obvykle doporučují pacientům, aby biotin nemohl být používán jako jediný prostředek pro snížení tělesné hmotnosti a měl by doprovázet deficit kalorií vytvořený zdravou výživou a režimem cvičení.

Existuje také řada otázek týkajících se interakce a bezpečnosti léčiv, které je třeba mít na paměti. Nadměrný příjem alkoholu může např. Proplachovat biotin z těla, což zabraňuje jeho vstřebávání bez ohledu na to, kolik toho vezmete. Špatná absorpce potravy v důsledku střevních potíží nebo snížené střevní flóry v důsledku dlouhodobého užívání antibiotik nebo antikoncepce může také narušit absorpci a může způsobit závažné vedlejší účinky i při smíchání s některými léky na předpis. Lidé často nepřemýšlejí o doplňcích a vitamínů jako o drogách a ne vždy myslí, že se o nich dozvídají svým lékařům nebo jiným poskytovatelům péče. Získání souhlasu poskytovatele před zahájením léčby je nejlepší způsob, jak zůstat zdravý a vyhnout se potenciálně závažným problémům.