Jak mohu pomoci mému hyperaktivnímu dítěti?

Rodičovství může být náročné, bez ohledu na to, zda máte hyperaktivní dítě. Všechna děti mohou způsobit, že budete chtít občas roztrhat vlasy, nebo uděláte rychlou přestávku pro Tahiti. Je obzvláště obtížné, když máte dítě, jehož úroveň aktivity je velmi vysoká a která může být označena jako hyperaktivní. Návrhy na pomoc vašemu dítěti mohou fungovat stejně dobře s dětmi obecně, protože mohou přispět k podpoře pocitu klidu ve vaší domácnosti.

Jedním z nejdůležitějších aspektů pomoci vašeho hyperaktivního dítěte je poskytnout strukturu ve vašich domácnostech. Může pomoci dětem vědět, že po snídani musí vždycky zuby zubat, že doba spánku zůstává relativně statická, že většinu času se večeře koná v konkrétní hodinu a že existují určité výsledky pro určité nepříjemné chování. Rutinní pomáhá poskytnout hyperaktivnímu dítěti herní plán, jak se může stát život.

Konzistence rodičovství je stejně důležitá jako rutina. Děti potřebují vědět, že špatné chování, jako je bít, kousání, ničení majetku nebo mluvení, bude mít stejné důsledky. Udělat důsledky pro dítě. Pět let staré hyperaktivní dítě, které zasáhne, by nemělo být posláno do jeho pokoje hodinu. Rozlišení pozornosti nebude trvat tak dlouho a není vhodné pro dítě tohoto věku. Spíše považujte minutový časový limit za věk. Pět let starý člověk by dostal pět minut času, a u hyperaktivních dětí byste mohl ještě zvážit. Vždy dodržujte, jak reagujete na nepříjemné chování, a pamatujte na to, že dítě nemusí být schopno určitému chování pomáhat.

Jako rodič nemůže nic více zapříčinit hyperaktivní děti než váš hněv. Rozzlobené reakce z vašeho hlediska, jako je křik nebo bít, mají tendenci zvyšovat negativní chování vašeho hyperaktivního dítěte. Pokud se pořád trpíte rozhořčením, pomozte Vašemu dítěti pomoci s terapií. Vaše emoční stabilita může pozitivně ovlivnit vaše dítě.

Můžete také dělat věci s dítětem, abyste jim pomohli učit se uklidňujícímu chování. DVD nebo pásky, které nabízejí cvičení pro děti jako jóga a tai chi, mohou mít mimořádný účinek na hyperaktivní dítě. Je pravda, že to nemusí dostat najednou a může to trvat nějaký čas, aby ukázalo pozitivní výhody. Některé děti možná nejdřív nezvládnou celou kazetu. Přesto, pokud důsledně děláte tyto pásky s dítětem, pomůžete jim v dlouhodobém horizontu naučit se techniky zaměřování a meditace.

Hyperaktivní prostředky jsou nadměrně aktivní a nedostatek stresu je třeba věnovat potřebě poskytnout hyperaktivním dětem hodně cvičení. Zvlášť, když vidíte, že dítě je přemoženo, je dobré si vzít cvičení. Zapojte s dítětem několik minut, zkraťte se po bloku nebo jděte do schránky a zpět. Dejte svým dětem spoustu času během dne pro nestrukturované cvičení.

Poskytněte také klidný časový prostor. Když dítě nemůžeme s gramotností zůstat klidné, převeďte malý skříň nebo část dětského pokoje do prostoru s několika knihami, tichými hračky a možná i papíry pro barvení s perem nebo pastelky. Děti se mohou naučit samo-omezovat a uložit “klidný čas” na sebe. Když potřebují přestávku, mohou se speciálními aktivitami jen v klidné době.

Doba spánku může být pro hyperaktivní dítě zvlášť náročná. To může pomoci mít uklidňující rutiny k dispozici v noci. Každou noc může teplý koutek uklidnit. Vyhněte se nadměrným podnětům, jako jsou televize nebo videohry, alespoň po dobu jedné hodiny před začátkem rutiny před spaním.

Nakonec si trochu přemýšlejte o stravě svého dítěte. Potraviny bohaté na bílkoviny mají tendenci sloužit hyperaktivnímu dítěti dobře. Snažte se vyhnout jednoduchým sacharidům, jako je bílá mouka, která se v těle přemění na cukry. Vaše dítě obvykle nepotřebuje tento druh rychlého zvýšení energie. Místo toho nabízíme občerstvení potravin, jako je arašídové máslo na toastu z celých obilovin, plátky chudého masa a mléčné výrobky (bez cukru) jako jogurt. Tyto potraviny ukázaly, že přispívají ke snížení chování a mohou být spojenci.