Jak mohu odstranit usazeniny vápníku na zubech?

Vklady vápníku na zubech se mohou objevit jako nevzhledné bílé skvrny a existuje několik možností, které můžete použít k jejich odstranění a zlepšení vzhledu zubů. Pravidelné kartáčování a dobrá hygiena zubů pomáhají předcházet tomu, aby se zbytky vápníku vyvíjely na prvním místě. Jakmile k tomu dojde, použití zubní pasty obsahující sódu a peroxid vodíku a kartáčování pomocí motorové zubní kartáčky může pomoci vyčistit je. Pokud domácí léčba nefunguje, možná budete potřebovat pomoc zubního lékaře k odstranění usazenin vápníku zubů pomocí technik, jako je fluoridová léčba nebo oděru. Vklady, které jsou příliš hluboké, nemusí být odstranitelné, v takovém případě je možné použít jiné techniky k jejich skrytí a zlepšení vzhledu zubů.

Vývoj vápenatých usazenin na zubech lze zabránit důsledným čištěním a flossing a vidět zubaře, ale jakmile tam jsou tyto techniky pravděpodobně nestačí odstranit je. Můžete se o ně postarat sám, ale pomocí zubní pasty obsahující peroxid a sódu na pečení, což může pomoci uvolnit vklad, pokud to není příliš významné. Použití silnějšího kartáčku na zuby s motorem může také stačit k tomu, aby se zuby daly menší usazeniny.

Pokud zjistíte, že nemůžete odstranit zbytky vápníku na zubech, zubní lékař může pomoci při odstraňování skvrn na vašich zubech. Pro lidi, kteří dostanou nánosy kvůli minerální insuficienci, může fluoridová léčba pomoci odstranit usazeniny vápníku. Další možnou možností je oděru vzduchu, kde jsou vyfukovány malé částice krystalu ze stroje a nad postiženými částmi zubů, čímž se odstraní usazeniny.

V některých případech mohou být vápníkové usazeniny na zubech příliš rozsáhlé, aby byly odstraněny, a možná budete muset prozkoumat alternativní možnosti se zubním lékařem, abyste zlepšili vzhled vašich zubů. Bílé zuby mohou skutečně zhoršit problém, ale váš zubní lékař může použít bílou výplň zvanou lepení na skvrny na vašich zubech, takže již nejsou vidět. Další možností je, že porcelánové dýhy nebo korunky jsou umístěny přes zuby, aby trvalě skrývaly změnu barvy, zvláště pokud lepení tak neučiní efektivně, nebo pokud se objeví skvrny po tomto postupu. To však může být drahé, takže nemusí být životaschopným řešením pro všechny.