Jak mohu odstranit postižené ušní vosk?

V některých případech musí odstranění napadeného ušního vosku provést lékař nebo vyškolený lékař, ale existuje několik metod, které lze vyzkoušet doma před vyhledáním odborné pomoci. Nejběžnější metoda vyžaduje pouze oční kapátko a bavlněné kuličky. Existuje několik produktů, které mohou být použity k uvolnění ušního vosku, aby se mohl vypustit. Tyto produkty jsou rostlinný glycerin, který lze nalézt v obchodech, které se specializují na vitamíny a domácí léky, a dětský olej, který lze nalézt téměř ve všech obchodech s potravinami a obchodem s drogami. Pro ty, kteří zažívají bolesti v uchu, je nejlepší jít přímo na zdravotnického pracovníka namísto použití těchto technik.

Ti, kteří zkoušejí léčbu doma, ji mohou provést samostatně, ale často je mnohem snazší mít pomoc přítele nebo člena rodiny. Nejprve natočte hlavu na jednu stranu tak, aby postižené ucho stoupalo ke stropu. Poté vložte tři nebo čtyři kapky rostlinného glycerinu nebo dětského oleje do zvukovodu. Někteří lidé zjistili, že použití trochu více tekutého produktu funguje dobře, ale od několika málo kapek je dobrý způsob, jak začít.

Jakmile kapalina spadla do ušního kanálu, uzavřete kanál s malou bavlněnou koulí. Udržujte bavlnu na svém místě po dobu až 24 hodin, ale před sprchováním nebo koupáním ji odstraňte. Během tohoto procesu buďte opatrní a jemní. Při koupání opláchněte ucho teplou vodou, abyste pomohli ušnímu vosku vypustit z ucha.

V některých případech může být nutné tento postup zopakovat, aby se z ušního kanálu odstranil veškerý zasažený vosk. Pokud tento postup nefunguje, může být nutné, aby lékař odstranil zasažený ušní vosk. Lékaři disponují malými, jemnými nástroji, které se k tomuto účelu používají, z nichž některé zahrnují použití odsávání pro vytažení vosku ze zvukovodu.

Je důležité vyhnout se použití pevných předmětů při pokusu o odstranění napadeného vosku z uší. Mohlo by dojít k poškození zvukovodu a ušního bubnu. Mnozí odborníci se domnívají, že je nejlepší používat bavlněné tampóny při pokusu o odstranění ušního vosku, protože mohou jednoduše tlačit vosk dále do zvukovodu.