Jak mohu léčit puchýře na kůži?

Nikdy se nedotýkejte puchýřů na pokožce, aniž byste si předem umyl ruce Jakmile jsou vaše ruce čisté, sterilizujte nádobu, kterou můžete použít k vypouštění puchýřů. Neodstraňujte pokožku ani po uvolnění veškeré kapaliny. Aplikujte antiseptickou masti na každou ránu a zakryjte ji. Udržujte blistry čisté a poraďte se s lékařem, pokud zaznamenáte nějaké alarmující změny.

Přestože tyto blistry mohou být považovány za nepatrný stav, je důležité si uvědomit, že existuje riziko, že se stanou většími problémy. Pokud nejsou řádně ošetřeny, mohou se tyto zranění stát důvodem pro infekci. Chcete-li snížit šance tohoto dění, je nejlepší nosit rukavice pokaždé, když se budete muset dotýkat rány nebo když se k němu někdo dotkne. Pokud nejsou k dispozici rukavice, měli byste si být naprosto jisti, že puchýřky nejsou dotčeny, dokud nejsou ruce důkladně omyty antibakteriálním mýdlem.

Mnoho lidí dělá chybu, že opustí blistru, aby se sám vyfoukl. Nedělejte to samé. Pokud máte puchýře na kůži, je nejlepší uvolnit tekutinu sami. Než se pokusíte, dezinfikujte puchýře a okolní oblasti. Pak dezinfikujte nějaký předmět, který můžete použít k propíchnutí nebo rozřezání každého blistru.

Na základně blistru proveďte zapichování nebo řez. Nemusíte to dělat celou cestou. Potřebujete pouze otvor, který dostatečně umožní tok tekutiny. Jakmile blistr vyčerpal, nenechte se pokoušet odstranit pokožku, která předtím obsahovala kapalinu. Chcete nechat kůži na místě, abyste ochránili novou kůži, která se vyvíjí pod ní.

Aplikujte nějaký antiseptický krém na celý blistr a celou cestu kolem něj. Poté, co jste to udělali, rozhodněte se, zda chcete použít obvaz nebo gázu. Aplikujte bandáž nebo gázu na místo rány. Nedělejte to příliš těsně. Také nedovolte, aby se lepivá část krytu připevnila k prázdnému blistru, protože je pravděpodobné, že se z něj odtrhne kůže, která obsahuje tekutinu. Udělejte to se všemi puchýři.

Měli byste několik dnů udržovat místa ran. To neznamená, že byste jim neměli věnovat pozornost. Možná je budete muset vyčistit a několikrát je obnovit. Buďte pozorní na to, co se děje s puchýřkami na pokožce, zatímco se snažíte, aby je uzdravili. Pokud vypadají, jako by se nakažili nebo se neléčili v přiměřeném čase, musíte vyhledat lékařskou péči.