Jak mohu léčit poškození skalpů?

Léčivé léky na pokožce hlavy můžete ošetřit doma tím, že pečlivě omyjete vlasy šamponem, který je určen ke zlepšení běžných stavů pokožky hlavy, aplikujete místní lék, který může urychlit hojivý proces a identifikovat případné environmentální spouštěče, aby se zabránilo dalším vzplanutím. Mezi nejčastější příčiny poškození pokožky hlavy patří lupiny, ekzém a psoriáza. Alergické reakce na některé vlasové přípravky mohou u některých lidí vést k poškození pokožky hlavy. Případy přetrvávajících a závažných lézí mohou někdy znamenat závažnější problém, jako je infekce kožních onemocnění, takže návštěva dermatologů je obvykle dalším logickým krokem, kdy léky, které jsou uvedeny na přístroji, nevedou k žádnému zlepšení.

Pro zdravou pokožku hlavy je nezbytná dostatečná vlhkost a léze jsou častým problémem spojeným se suchou skalpí. Poranění může být důsledkem rozštěpů a prasklin na pokožce pokožky hlavy, pokud není ponecháno. Tato podmínka je často horší v zimních měsících av suchějších klimatech. Šupinovité a svědivé vředy na vlasové pokožce se obvykle vyléčí samy o sobě pravidelným použitím šamponu připraveného k ošetření suché pokožky hlavy lupinami. Zatímco vředy jsou hojivé, dermatologové radí, že trpící osoby se nedotýkají nebo poškrábání lézí, aby se zabránilo bakteriální infekci.

Léze spojené s psoriázou jsou obvykle charakterizovány nahromaděním kožních šupin, které se mohou pohybovat od bílé až žluté barvy. Škrábání nebo poškrábání těchto měřítek obvykle způsobuje krvácení na hlavě a riziko další infekce. Mírné až středně závažné léze psoriázy na pokožce hlavy mohou být obvykle léčeny šamponymi a topickými léky obsahujícími uhelný dehet nebo kyselinu salicylovou. Pacienti trpící psoriázou někdy mohou nalézt tyto výrobky v obchodech s drogami, ačkoli někteří možná potřebují předpis dermatologa pro silnější verze, aby vyčistili vážnější rány. Vzhledem k tomu, že tyto léky jsou často docela sušené vlasům, většina lékařů doporučuje silný hydratační kondicionér během léčby.

Domácí léky jsou dalšími léčebnými možnostmi lézí na pokožku hlavy, jestliže se setkáte s citlivostí na jiné typy léků. Výrobky, jako je olej z čajovníku a lehké ovesné krémy, mohou často přinést zlepšení v zánětlivých a podrážděných lézích. Přechod na jemnější vlasové výrobky bez tvrdých chemikálií je další možností, která může pomoci léčení lézí.

Scalp léze a vypadávání vlasů jsou obvykle příznaky podkladové houbové infekce volal tinea capitis, také známý jako ringworm. Tento stav může být přenášen z člověka na člověka a normálně vyžaduje péči dermatologů s antifungálními léky. Ačkoli související ztráta vlasů může být alarmující, je to skutečně dočasné, protože prameny se přerušují jen na pokožce hlavy.