Jak mohu léčit pohmožděnou kůži?

Ve většině případů není nic konkrétního, co musíte udělat, abyste uzdravili pohmožděnou kůži. Vaše tělo je plně schopné vykonávat veškerou práci potřebnou pro správné uzdravení, za předpokladu, že nemáte žádné základní léčebné podmínky. Pokud máte vedle modřin jiných příznaků, můžete s nimi léčit odpovídajícím způsobem, abyste urychlila proces celkového hojení. Navíc byste měli jíst dostatek zdravých potravin s antioxidanty a vitamíny, aby bylo možné rychleji hojit.

Vzhledem k tomu, že se modřiny provádějí interně, není mnoho toho, co byste udělali doma, abyste sami sebe uzdravili pohmožděnou kůži. Zatímco si můžete být jisti, jíst zdravé potraviny, aby zvýšila přirozenou obranyschopnost vašeho těla, je stále na vašich buňkách regenerovat a opravovat poškozené tkáně. Někdy se mohou objevit modřiny s dalšími příznaky, které mohou být léčitelné. Pomáháním tělu těmto oblastem se může lépe léčit rychleji a snížit tvorbu modřin.

Většina modřin vzniká, když do oblasti dojde k nějaké síle. To může také způsobit roztrhanou kůži nebo otřesy a otoky. Můžete přijmout opatření ke snížení otoku pomocí ledových obalů a zvýšením plochy a vyloučením tlaku na zduřené tkáně, dokud nedošlo k poklesu. Otevřené rány lze ošetřit pomocí léčebného balzámu a obvazů, které pomáhají předcházet infekci. Tím, že pomáhá tělu v těchto oblastech, může být schopnější léčit pohmožděnou pokožku za kratší dobu.

Tělo je obecně schopno léčit pohmožděnou pokožku bez problémů a modřiny mohou pomalu začínat blednout nebo měnit barvy při procesu. Zlomeniny mohou začínat být modré nebo fialové barvy a pomalu mizet na zelenou, žlutou nebo světle hnědou. Pokud se u Vás vyskytne nějaká modřina, která má abnormální barvu, jako je červená nebo černá, konzultujte s lékařem.

Chcete-li zmírnit bolest spojenou s modřinami, měli byste se vyhnout přímému tlaku na oblast. Těžké zranění mohou mít za následek, že tělo potřebuje více času k léčení pohmožděné pleti a bolest může být výraznější. Někdy mohou modřiny způsobit bolest v okolních oblastech. To může být podpořeno použitím nadbytečného prostředku proti bolesti.

Pokud zjistíte, že se stáváte pohmožděnými v důsledku úrazů, které zpravidla nevyžadují podlitiny, možná budete chtít mluvit s lékařem, abyste vyloučili všechny základní zdravotní stavy. Měli byste se také zkontrolovat, jestliže modřiny trvají déle než obvykle, aby se uzdravily nebo se zdály být velmi tmavé nebo velké ve srovnání s utrpěným zraněním. Pokud k tomu dojde, existují různé zdravotní stavy, které mohou být na vině. Některé jsou snadno ošetřeny, zatímco jiné jsou nebezpečné.