Jak mohu léčit nehet na břiše?

Ve většině případů je nejlepším způsobem, jak léčit nehet na ponechání nohou, opustit postiženou oblast samotnou, aby se sama mohla uzdravit. Lékaři a jiní lékaři často nazývají tento přístup “čekat a vidět”, protože to, co v podstatě děláte, čeká na to, zda stav zmizí sám. V závislosti na velikosti blistru můžete ochránit zasaženou špičku obvazem nebo jiným polštářkem a je také dobrý nápad, abyste zůstali nohy co nejvíce. Pokud je blistr obzvláště velký nebo má vliv na způsob chodu, můžete zvážit jeho vypuštění jehlou. Většina odborníků to nedoporučuje kvůli možné infekci, pokud nevíte přesně, co děláte, vaše pokusy by mohly skutečně zhoršit situaci. Pokud blistera skutečně obtěžuje, nejlepší věc je získat odbornou lékařskou pomoc.

Blistry se mohou tvořit kdekoli na těle, když důsledné tření dráždí oblast kůže. Ve většině případů jsou jedním z způsobů, jak tělu chránit a tlumit kůži před dalším poškozením, ačkoli výsledek může ublížit a oblast je obvykle velmi citlivá. Puchýř se může na povrchu pokožky objevit jako velký výboj a může být naplněn čirými nebo světlými tekutinami. Tato tekutina bude obecně vodnatá.

Není to všechno běžné, že se puchýře tvoří pod nehty, protože ve většině případů by měly samotné nehty sloužit jako ochrana citlivé pokožky pod nimi. Nejčastěji se vyskytují v reakci na špatně namontovanou obuv, a to boty, které jsou příliš těsné. Někdy mohou být příčinou i zranění, jako například klesání něčeho těžkého na nohu, zejména při traumatu způsobené posunem v nehtovém loži, které později vedlo k tření, když jste se pohybovali.

Téměř všechny malé blůzy na nehty samy odjedou. Může to být alarmující, když si poprvé všimnete otoku pod nehty, ale většinou to vypadá mnohem horší než je. Stejně jako u ostatních puchýřů jinde, nejlepší je obvykle čekat.

Udržování chráněného a chráněného prostoru je často dobrým nápadem a může podpořit rychlejší hojení. Používejte volně padnoucí boty, pokud chcete, abyste předešli nepřiměřenému tření. Mohli byste také chtít položit pásku nebo polstrovanou bandáž na zasaženou špičku, abyste ji chránili a na místě. To je často dobrý nápad, aby se zabránilo cvičení, jako je chůze, běh nebo jogging po celý den, dokud blistr nemá čas na uzdravení. Jakmile k tomu dojde, pokračujte v běžných aktivitách, ale noste ochrannou obuv a udržujte obvaz v oblasti, abyste předešli budoucím puchýřům, dokud vaše prst už není červený nebo bolestný.

Někteří lidé chtějí vyprázdnit puchýře, které se objevují na jejich nehty, a tato možnost je často nejpřitažlivější pro ty, kteří jsou hodně na své práci nebo kteří se zavázali k takovým věcem, jako jsou atletické události nebo noční závody, které by byly významně omezeny Poškození prstů. Většina odborníků neodpovídá domácímu odvodnění, ale v mnoha případech to může být dosaženo s poměrně dobrými výsledky.

První věc, kterou budete chtít udělat, je důkladně vyčistit ostrý, těžký jehlu s alkoholem a jemně jej vložit do blistru a otevřít ho. Zřetelná tekutina vyčerpá a vy byste měli udržovat gázu nebo bavlněné kuličky, aby absorbovaly tento výtok. Potom aplikujte antibiotickou mast na blistr a obalte jej obvazem, abyste zabránili infekci.

Je opravdu důležité, abyste v tomto procesu neodstranili hřebík. Pokud je blistr umístěn příliš daleko pod hřebík, abyste je mohli oslovit, musíte se podívat na lékaře. Odstranění celého nechtěných nehtů je nesmírně bolestivé a může způsobit vážnou infekci, pokud to uděláte sami.

Lékaři jsou často schopni rychle a účinně odvádět bolestivé nepravidelné nehty, často vrtáním malé díry v horní části nehtu a odsáváním tekutiny ven. Dokonce i to není okamžitá oprava, protože noha bude pravděpodobně potřebovat čas k léčení a odpočinek je důležitý pro zabránění návratu blistru.

Existují také časy, kdy byste měli získat lékařskou pomoc, i když neuvažujete o vypuštění blistru. Extrémní bolest je často příznakem komplikovanějšího problému, například změna barvy a podivné otoky mohou znamenat, že je něco špatného. Blistry, které se zdají být naplněné hustou, žlutou nebo špatně vonící tekutinou, mohou být příznaky závažnější infekce.