Jak mohu léčit infekci rtů?

Léčba infekce rtů obvykle zahrnuje udržení postižené oblasti čisté a případné použití antibiotik na mimoburzovním trhu (OTC). Jedná se ovšem jenom o počáteční kroky, které můžete provést doma, nicméně – můžete se dobře poradit s lékařem, abyste získali další pomoc, pokud infekce trvá déle než několik dní, nebo se nezdaří zlepšit léčbou doma. Lékař může určit, zda vaše zdraví bude lépe podávat perorální nebo intravenózní (IV) antibiotikum nebo dokonce antifungální léky. Jakmile jste na správném průběhu léčby, možná budete potřebovat pouze trpělivost pro léčbu léčebného procesu.

Když máte infekci rtů, jedna z nejdůležitějších věcí je udržet ji v čistotě. Pokud máte infikovaný střih, škrábání nebo bolesti na rtu, obvykle budete mít dobře, aby z něj zůstala jídlo a další zbytky. Můžete také zabránit dalším problémům tím, že se často nedotknete rtu. Udržování čistoty také může pomoci předejít pocitu zbytečné bolesti a zavedení dalších bakterií, které by mohly zhoršit infekci.

Antibiotika mohou být také užitečná, když se snažíte léčit infekci rtů. Pro začátečníky můžete aplikovat antibiotický krém, který si koupíte přes pult na postiženou oblast, přičemž dbáte na to, abyste nedostali lék do úst. Takové krémy jsou obvykle označovány jako topické léky, protože perorální antibiotika nejsou obvykle dostupné bez lékařského předpisu. Můžete se také dobře poradit s lékařem, abyste zajistili, že kroky, které jste učinili, postačují pro typ infekce, kterou jste udělali.

Pokud navštívíte lékaře k léčbě infekce rtu, bude pravděpodobné, že tuto oblast prozkoumá, aby zjistil příčinu infekce. V závislosti na závažnosti infekce může lékař předepisovat účinné léky proti antibiotikům nebo může vám říci, abyste pokračoval v léčbě OTC. Pokud předepisuje lék, může mít formu perorálních antibiotik nebo antifungálních léků, ačkoli lékař někdy doporučuje lokální léčbu na předpis. Orální léky jsou často účinnější a účinnější, protože pracují zevnitř těla venku a bojují proti infekci.

Někdy jsou pro léčbu infekce rtů potřeba IV antibiotika. To se často stává, když se začne infekce v rtě, ale šíří se přes krevní oběh a ovlivňuje ostatní části těla. Pokud potřebujete intravenózní antibiotikum, může lékař po dobu trvání léčby doporučit hospitalizaci.