Jak mohu léčit infekci kvasinek u mužů?

Existuje řada způsobů, jak léčit infekci kvasinek u samců. Začínáme tím, že získáte přesnou diagnózu tohoto problému tím, že zjistíte jeho příznaky, uvidíte lékaře k potvrzení a získání návrhů na léčbu. Tyto kroky jsou snadné, ale mohou být pro mnohé obtížné. Když lidé slyší termín kvasinková infekce, většina z nich bude automaticky předpokládat, že diskutovaný předmět je problém ženského pohlaví a možná že nikdy nemuseli slyšet o kvasinkové infekci u mužů. Ačkoli tento stav je vzácnější, jistě se vyskytuje a rychlá léčba může pomoci zmírnit nepříjemné pocity.

Není vždy jasné, co je hlavní příčinou kvasinkové infekce, ale stejně jako u žen, jedna příčina může mít antibiotika, které mohou zabít dobré bakterie na penisu, což umožňuje rozmnožování kvasinek. Většina lidí má rovnováhu kvasinek a bakterií, které udržují druhou pod kontrolou, ale když je tato rovnováha narušena, může dojít k infekci kvasinkami u samců. Další příčinou je pohlavní styk se ženou, která má aktivní infekci. Oba partneři by měli plánovat abstinenci, pokud má jeden partner houbovou infekci, protože mohou přenášet infekci tam a zpět. Někdy neexistuje žádný jasný kauzální faktor.

Některé z příznaků infekce u samčích kvasinek jsou důležité k identifikaci. Kůže na penisu nebo kolem něj může být červená a podrážděná, má vyrážku a může být svědivá. Někteří muži zaznamenávají pocit pálení, když močí nebo mohou zažít malé množství výtoku z penisu. Někdy lidé zaznamenávají také pachový zápach, když jsou hladiny kvasinek vysoké.

Příznaky kvasinkové infekce u mužů jsou indikací pro získání lékařské pomoci. Lékaři mohou potvrdit přítomnost tohoto stavu a doporučit, jaký druh léčby je nejvhodnější. Většina mužů dostane topický antifungální krém, podobný tomu, který byl podán pro játra, který by mohl být předepsán nebo zakoupen přes pult.

Ve vzácných případech je infekce tak závažná, že muži neodpovídají na topické krémy. V tomto případě jsou předepisovány orální antifungální léky buď s pokračujícím krémem nebo samostatně.

Kromě použití antifungálního krému podle pokynů muži mohou zvážit několik změn chování. Mezi ně patří zajištění toho, aby spodní prádlo bylo suché a že kalhoty nejsou příliš těsné. Po všech aktivitách, které vytvářejí spoustu vlhkosti, jako je cvičení, které způsobuje těžké potoání nebo plavání, je třeba změnit vlhké oblečení. Kvasinky mají tendenci proliferovat v mokrém prostředí.

Existuje také mnoho navržených přírodních “léků” pro infekci kvasinek u mužů. Většina z nich nemá značné množství důkazů, které by naznačovaly, že pracují. Jednou z možných pomůcek je jogurt s živými aktivními kulturami. Existují dobré důkazy, které mohou snížit počet kvasinkových infekcí u žen, které užívají antibiotika, a ačkoli věc nebyla hodně studována u mužů, mohlo by být rozumné ji vyzkoušet. Na rozdíl od některých dalších léčivých přípravků není pravděpodobné, že by bylo obtížné přidávat šálku jogurtu do denní stravy.