Jak mám zacházet s předčasnou ejakulací?

Předčasná ejakulace je problémem pro mnoho mužů, zejména mladších mužů. Je definována různými způsoby a může být někdy volně označována jako ejakulace před touhou člověka a jeho partnera. Takový volný časový rámec, který se může pohybovat v rozmezí od několika sekund do půl hodiny, je trochu klamavý, muži mohou cítit, že ejakulace musí probíhat po určitém časovém období, což by mohlo vést k nesprávné diagnostice. Lepší definicí je říci, že předčasná ejakulace nastává během přibližně jedné minuty počátku pohlavního styku nebo se může objevit předtím, než začne pohlavní styk. Existuje mnoho potenciálních způsobů léčby předčasné ejakulace tohoto typu.

Jedním ze způsobů, jak léčit předčasnou ejakulaci, je pracovat na tom, aby se při masturbaci rychle neprojevila ejakulace. Existují specifické metody, které mohou být vyučovány, které řídí člověka k masturbaci až k bodu ejakulace, aniž by tak učinil. Tyto metody jsou myšlenky k lepší kontrole, i když ne vždy fungují.

Podobný nápad se týká partnera muže, který v bodech během sexuální hry nebo pohlavního styku zadržuje penis v určitém stlačení. To může zpomalit nutkání k ejakulaci. Může se opakovat a může prodloužit dobu pohlavního styku.

Dalším doporučením k léčbě předčasné ejakulace je podrobit se léčbě této problematiky několika specifických typů. Někteří věří, že psychoterapie je velmi užitečná, protože otázky předčasného konce pohlavního styku mohou být spojeny s pocity hanby a nakonec s nedostatečností, když se zkušenost opakuje. Jiní věří, že tento problém je lépe řešit u terapeuta, který se specializuje na sexuální terapii.

I když práce s psychoterapeuty nebo sexuálními terapeuty není jedinou léčbou, může to být užitečné. Tento stav má s tím značnou stigma a mnozí muži mají pocit, že neschopnost ovládat ejakulaci nebo uspokojit partnera zhoršuje jejich maskulinitu a pocit sebe. Může to být začarovaný cyklus, v němž pocity nepřiměřenosti pokračují v růstu, jelikož selhání v očekávání se opakuje.

Některé další způsoby léčby předčasné ejakulace se objevily v poslední době. Stále více se předpokládá, že muži užívají určité formy antidepresiv nazývaných selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). SSRI mohou prodloužit sexuální zkušenost tím, že lépe kontrolují hladiny serotoninu, ale některé z nich mají také vliv na sexuální touhu, což je snižuje. Pro muže s tímto stavem může snížení libida skutečně být pozitivní věc, neboť předehra či časná sexuální aktivita nemusí způsobit tak velkou reakci.

Dalším postupem k léčbě předčasné ejakulace je použití topických léků, které znecitlivějí pocit penisu. Existují některé kondomy, které obsahují tyto léky. Přímá aplikace obvykle není žádoucí, neboť by také desenzitizovala partnera.

Partneři jsou v tomto procesu důležití a při řešení tohoto problému mohou mít obrovský rozdíl v úspěšnosti. Mohli by se muset vypořádat s některými přestávkami od sexu, s některými metodami zastavení / startu nebo s řadou dalších pokusů o problém. Dělat to s láskyplným srdcem a trpělivostí, takže v žádném případě nepřispívají k tomu, že se člověk cítí větší nedostatečnost, může být nejvíce užitečná věc. Je také užitečné připomenout člověku této podmínce, že sexuální potěšení není omezeno na pohlavní styk a že se vzdává očekávání pohlavního styku a současně poskytuje partnerovi prostor a čas, aby to zvládl, může být hluboce podporující.