Jak mám říct rozdíl mezi infekcí zubem a ušním?

Nejlepší způsob, jak zjistit rozdíl mezi infekcí zubů a ušními, je, aby lékař vyšetřoval dítě nebo uši u batole. Některé další příznaky naznačují jeden nebo druhý stav, ale někdy mohou mít děti obě. Infekce naznačuje přítomnost bakterií a bez léčby by to mohlo způsobit poškození. Vždy má smysl vidět lékaře, pokud máte pochybnosti. Přesto mohou rodiče hledat další znaky, které rozlišují mezi infekcí zubů a ušními, jako je slintání, reakce na tlak na dásně, typ nosního hlenu, zhoršující se nemoci a větší nepohodlí v náchylné poloze.

Jednou z obtíží při pokusu vyprávět oči a infekci ucha je, že obě podmínky mohou být doprovázeny mírnou horečkou. Obvykle horečka s přehřátím nepřesahuje 100 ° F (37,78 ° C), ale někdy infekce ucha představuje bez horečky nebo s nízkou horečkou. Samotný tento příznak je nespolehlivý při vyprávění rozdílu mezi těmito dvěma.

Některé klasické příznaky zubů vám mohou pomoci provést tento rozsudek. Dýchání je obvykle doprovázeno nárůstem srážení, což není časté u ušní infekce. Děti mohou také reagovat, pokud jsou dásně lehce stlačeny. To může být buď uklidňující, nebo vyvolat nepříjemnou nebo bolestnou reakci. Při pohledu na ústa dítěte můžete určit, zda se objeví nějaké zuby. Gumy mohou vypadat opuchnuté nebo vypouklé a mohlo by existovat důkaz o zubu nebo více než jeden prolomit dásně.

Jedním z testů, které řeknou rozdíl mezi infekcí zubů a ušních, je test ležení. Dětské zuby mají tendenci být nepohodlné po celý den, ale děti s infekcí ucha jsou často nejvíce nepříjemné, když leží. Během spánků a nocí může bolest uší infekce vzrůst, takže je obtížné spát. Dětské děti mohou také mít potíže se spánkem, ale během dne mají tendenci vykazovat konzistentní podráždění. Tento test není zcela spolehlivý.

Dalším způsobem, jak tyto rozdíly vyhodnotit, je zvážit nazální výtok. Je to neobvyklé, že dítě, které má zuby, vykazuje mnoho důkazů nazálního výtoku, i když mohou mít malé množství jasného nosního hlenu. Infekce uší jsou častěji indikovány, když dítě má klasický vyčerpaný nos se žlutým nebo zeleným hlenem. Nedávné onemocnění na straně dítěte také způsobuje ušní infekci pravděpodobnější diagnózu.

Infekce zubů a uší mohou společně sdílet následující příznaky

Vzhledem k těmto sdíleným příznakům je prostě rozumné vidět lékaře, pokud existuje důvodné podezření na infekci ucha. Je důležité chránit sluch dítěte vhodnou léčbou podle potřeby.