Jak krvácí po potratu?

Krvácení po potratu obvykle trvá až dva týdny. Pokud krvácení přetrvává nebo je neobvykle těžké, může to znamenat, že existuje problém. Léčba krvácení po potratu zahrnuje vyšetření k určení toho, co způsobuje přetrvávající nebo opakující se krvácení, po němž následuje léčba k vyřešení problému. Ženy by se neměly bát volat gynekologa nebo poskytovatele zdravotní péče, pokud krvácejí méně než dva týdny, ale prožívají příznaky, které naznačují komplikace, jako je páchnoucí výtok z pochvy, horečka nebo extrémní bolest a nepohodlí v nižších břicho.

Potraty zahrnují ztrátu těhotenství během prvních 20 týdnů. Odhaduje se, že 15% uznaných těhotenství končí potratem a až 50% neuznaných těhotenství končí potratem. Existuje mnoho důvodů, proč může dojít k potratu, a ženy by se neměly vinit, pokud se u nich setkávají. Mnoho žen, které se potýkají s potratem, pokračuje ve zdravém těhotenství, aby později skončilo.

Pokud pacient trpí dlouhodobým krvácením po potratu, lékař může doporučit krevní test pro kontrolu hladin HCG. Pokud jsou hladiny HCG zvýšené, může to znamenat, že žena má molární těhotenství nebo že v děloze je ještě plodová nebo placentární tkáň. Ultrazvuk může být použit ke kontrole příznaků materiálu, který by neměl být přítomen v děloze, a gynekolog může také provést kolposkopii.

Nejčastějším důvodem krvácení po potratu je nepodložený materiál. Léčbou je dilatace a kyretáž (D & C), aby se odstranila nevyzpytaná tkáň z dělohy, tento postup lze také použít k léčbě molárního těhotenství. D & C postupy se běžně provádějí v celkové anestezii, aby pacient byl co nejpříjemnější. Ženy, které měly v době potratu v souvislosti s příznaky onemocnění, by si měly být vědomy toho, že někdy může zůstat i materiál nejšetrnějším chirurgem a postup může být potřeba opakovat.

Pokud se zdá, že v mateřském těle není nějaký nezpracovaný materiál, prodloužené krvácení pacienta může být výsledkem hormonální nerovnováhy, které lze kontrolovat pomocí krevní práce. Hormony se nakonec stabilizují a krvácení se vyřeší samo o sobě. Ženy, které mají v anamnéze nepravidelné menstruační období, mohou rovněž zjistit, že po potratu dochází k prodlouženým nebo opakujícím se krvácení, zatímco se jejich tělo zotaví. Ženy, které mají v úmyslu pokusit se o další těhotenství, by se měly poradit s lékaři o tom, kdy je bezpečné znovu vyzkoušet.