Jak funguje šlehačka?

Scabies krém funguje zabíjením drobných roztočů, které způsobují stav kůže. Krémy jsou obecně vyrobeny ze síry nebo Permethrinu, které dobře fungují při zabíjení roztočů svrabů. Scabies krém se obvykle aplikuje přímo na kůži po celém těle. Léčba může také vyžadovat antibiotika, pokud dojde k sekundární kožní infekci kvůli nadměrnému poškrábání.

Drobné roztoče kopání pod kůži člověka způsobují svrab. Roztoči se rozpadají pod kůži, vytvářejí tunely, které lze obvykle vidět pouhým okem. Tyto tunely vypadají na kůži jako černé nebo stříbrné linie a obvykle se nevyskytují, dokud se nevyvinou vyrážky. Vyrážka je velmi svědivá a mnohokrát se osoba tak škrábne, že dojde k další infekci kůže, což vede k potřebě další léčby.

Většinou se krém na svrab aplikuje na celé tělo po určitý počet hodin, někdy je třeba znovu aplikovat jeden až tři dny v řadě, v závislosti na tom, jaký typ svrabů se používá krém. Druhá aplikace se obvykle vyžaduje následující týden. Krém zabíjí roztoče, které žijí pod kůží. Někdy, pokud počáteční léčba nefunguje, může být zapotřebí jiná aplikace. Pokud se používá správně a nedojde k žádné alergické reakci, aby se stav kůže zhoršil, svrab krému se obvykle zbaví roztočů poprvé.

Lékaři obecně doporučují Permethrin nebo síru, protože tyto léky jsou považovány za bezpečné pro člověka. Léky jsou také bezpečné pro děti a těhotné nebo kojící ženy. Děti mohou také používat léky proti svině, ale obecně by měly být pod dohledem lékaře při léčbě.

Příznaky svrabu se obvykle neobjeví až do šesti týdnů poté, co osoba přichází do kontaktu s roztoči svrabů. Člověk, který si myslí, že má svrab, by měl vidět lékaře, aby jeho příznaky byly správně diagnostikovány. Někdy může lékař potřebovat, aby odškraboval část pokožky člověka, aby se na ni mohl podívat pod mikroskopem. To mu umožní zjistit, zda jsou pod kůží nějaké roztoče. Pokud lékař diagnostikuje osobu se svrabem, bude muset informovat všechny lidi, s nimiž se dostal do styku, protože svrab se šíří přes kůži a kontakt s kůží.

Scabies krém lze zakoupit přes přepážku z lékáren. Krémy jsou k dispozici také na lékařský předpis. Všechny pokyny je třeba přečíst a pečlivě sledovat před aplikací krému, aby bylo zajištěno, že krém na svrab funguje.